• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 lata temu

Platforma Cisco Webex służy przede wszystkim do komunikacji wideo. Obecnie firma dodaje do niej funkcje “People Insights”. Dzięki niej mamy zyskać wgląd w wiele przydatnych informacji o pracownikach. Jest to działanie Cisco w ramach tzw. well-being, czyli dobrostanu pracowników. Podobne aktywności zrealizował już Microsoft i Google.

Ludzie są przemęczeni rozmowami wideo. W dodatku w obecnych czasach, w dobie Covid-19, pracujemy zdalnie i często miesza się przez to życie prywatne z zawodowym. Z tego powodu wielu pracowników skarży się, że ma już dosyć częstych wideo rozmów i innych aktywności.

Sprawdź: Przesyłanie dużych plików

Cisco, jako dostawca platformy do komunikacji, wzięło sobie opinie użytkowników do serca. Wprowadza więc rozwiązanie People Insights, które powinno firmom pomóc w lepszym zarządzaniu personelem. Menadżerowie zyskają dostęp do cennych danych i będą wiedzieć, czy np. dany pracownik nie powinien przypadkiem uzyskać przerwy od połączeń wideo lub innych działań, bo może być nieco zmęczony.

Na co można liczyć?

W zależności od ustawień systemu, możemy monitorować dobrostan pojedynczego pracownika, zespołu, albo całej organizacji. Dane dostarczane przez nowe rozwiązanie analityczne dotyczą tylko platformy Webex i wszelkich interakcji, jakie na niej zachodzą. Dostawca oferuje tutaj różne zalecenia i wskazówki w zakresie tego, co możemy zrobić, aby poprawić swoje samopoczucie w pracy. Dla przykładu, może zasugerować, że jeśli będziemy dalej pracować w określony sposób, to grozi nam wypalenie zawodowe. Tego rodzaju sugestia pojawi się, gdy oprogramowanie wykryje, że bardzo często bierzemy udział w spotkaniach wideo i nie robimy sobie przerw w ciągu dnia.

System wykryje też, że np. dany pracownik zawsze pojawia się na spotkaniach spóźniony itp. Jednocześnie Jeetu Patel, zajmujący się bezpieczeństwem w Cisco, od razu podkreśla, że dane tego rodzaju są dostępne tylko dla danego użytkownika. To on ma wyciągnąć wnioski i np. uznać, że powinien coś poprawić. Nie będą one trafiać do przełożonych, bo Cisco nie chce stworzyć “wielkiego Brata”, który monitorowałby każdą aktywność (lub jej brak), a następnie przekazywał do menadżerów.

Zobacz też
Czy wiesz ile stron jest w internecie? Zgadnij!

Źródło: Computerworld.com

Oceń ten post