W sieci realizowana jest ciekawa i pożyteczna akcja dla wolontariuszy. Kiedy śpisz, twój telefon może być wykorzystywany do realizacji tysięcy skomplikowanych obliczeń naukowych. Te mają pomóc w walce z koronawirusem.
Działa to w dość prosty sposób: powiedzmy, że idziesz spać o 22:30. Podłączasz telefon do ładowarki. Przez następnych 8 godzin, kiedy śpisz, jest on wykorzystywany do prowadzenia badań nad Covid-19. Zapewniasz jedW sieci realizowana jest ciekawa i pożyteczna akcja dla wolontariuszy. Kiedy śpisz, twój telefon może być wykorzystywany do realizacji tysięcy skomplikowanych obliczeń naukowych. Te mają pomóc w walce z koronawirusem.ynie dostęp do internetu i naukowcy mogą go wykorzystać w swoich badaniach jako dodatkową moc obliczeniową, która przyspiesza ich prace.
Niektórzy z użytkowników wykorzystują smartfona do tego celu już od ponad roku. Ich telefony wykonały często ok. 2500 skomplikowanych obliczeń.
Chętnych w projekcie jest prawie 100 tys. na całym świecie. Wolontariusze pobierają aplikację DreamLab i pozwalają, aby ich urządzenia były wykorzystywane do pracy wtedy, gdy akurat z nich nie korzystają.
Pomóc w szukaniu lepszych rozwiązań
Aplikacja przeszukuje cyfrowe symulacje cząsteczek pokarmu, aby oceniać, które kombinacje składników odżywczych mogą oferować pewne korzyści medyczne w leczeniu Covid-19. Pracuje też nad rozwiązaniami dla osób, które przez długi czas mają objawy Covid-19, choć nie na tyle duże, by nie mogły w tym czasie normalnie funkcjonować.
Póki co nie ma jeszcze żadnej informacji o tym, czy jakakolwiek żywność może pomóc ludziom w walce z koronawirusem. Albo że może sprawić, iż nie złapiemy choroby. Trzeba zrealizować o wiele więcej badań i testów – i w tym właśnie możemy pomóc.
Cały projekt jest zarządzany przez Imperial College London oraz organizację charytatywną Vodafone Foundation.
Źródło: BBC.com