Trudno powiedzieć czy Covid-19 miał na to jakiś wpływ, ale Amazon zdecydował, że otworzy aptekę online. Można w niej kupić i zamówić online leki na receptę. Subskrybenci usługi Amazon Prime mogą liczyć na darmowe dostawy.
Leki mają docierać do klientów w dyskretnym opakowaniu, choć ciągle istnieje ryzyko, że paczki trafią w niepowołane ręce. W Stanach jest bowiem problem polegający na tym, że kurierzy często zostawiają paczki na werandzie i zdarza się, że złodzieje tylko na to czekają. To może więc sprawić, że leki wpadną w niewłaściwe ręce.
Najnowszy serwis ma nazwę Amazon Pharmacy i póki co jest dostępny tylko na terenie Stanów Zjednoczonych. Zanim użytkownik może skorzystać z apteki, musi wcześniej skonfigurować swój profil i podać odpowiednie dane, korzystając w tym celu z aplikacji Amazon App lub na komputerze, w oknie przeglądarki. W profilu użytkownik może podać m.in. informacje o swoim ubezpieczeniu zdrowotnym, jak również będzie mógł zarządzać tam swoimi e-receptami i płatnościami.
Amazon Pharmacy wchodzi w skład subskrypcji Prime. Oznacza to, że klienci mogą liczyć na nieograniczoną, bezpłatną i dwudniową dostawę zamówień z apteki.
Amazon zachęca do korzysta ze swojej apteki, przekonując że można w niej kupić wiele markowych leków o 40 proc. taniej niż w innych miejscach. Do tego można też zaoszczędzić do 80 proc. na lekach generycznych.
Apteka obsługuje większość popularnych planów ubezpieczeniowych, natomiast firma podkreśla, że nie będzie w stanie dostarczyć leków kontrolowanych według “Harmonogramu II”, które obejmują większość opioidów. Na to jednak dostawy online nie pozwolą i ryzyko, że leki trafiłyby do niewłaściwych rąk, jest zbyt duże.
Firma zachęca też do korzystania z usługi tych klientów, którzy mają odnawiane leki i np. co miesiąc kupują to samo. Wówczas można skorzystać z wygodnego abonamentu i automatycznie otrzymywać kolejną dawkę leku na miesiąc lub inny okres.
Amazon oferuje również dostęp do farmaceutów, którzy odpowiadają na pytania klientów na czacie. Obsługa klienta działa całodobowo.
Ciekawe kiedy w Polsce doczekamy się równie dopracowanej apteki online. Może od 2021 r.? Warto zauważyć, że od stycznia 2021 r. do Polski wchodzą e-skierowania, a e-recepty działają już od dłuższego czasu.
Źródło: TechSpot.com