• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Sony reaguje na pierwsze błędy i niedopatrzenia w PlayStation 5. Firma wprowadza aktualizację, która zajmuje 868 MB.

Producent mógł przeprowadzić wcześniej mnóstwo testów, ale po premierze i tak zawsze pojawia się wiele przeoczonych błędów. To nieuniknione: tysiące graczy korzysta z PS5 każdego dnia, więc na pewno odkryje jakieś problemy.

Sony zareagowało dość szybko na zgłaszane błędy i wprowadziło pierwszą aktualizację firmware’u. Waży ona 868 MB.

System w wersji 20.02-02.25.00

System operacyjny po zaktualizowaniu zmienia się na wersję 20.02-02.25.00, a firma niestety nie podaje, co dokładnie zostało poprawione i dlaczego. Jest za to tylko typowe stwierdzenie: “Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność”.

Pozostaje mieć nadzieję, że Sony rozwiązało przynajmniej dwa duże problemy zgłaszane przez klientów. Pierwszy to sytuacja, w której konsola się zawiesza po przejściu w tryb spoczynku (Rest Mode). Kiedy próbujemy ją wybudzić, jest z tym problem i trzeba ją ponownie resetować. Ta operacja zajmuje dość dużo czasu i finalnie wychodzi na to, że lepiej całkowicie wyłączyć i włączyć PS5 – jest szybciej.

Drugi problem dotyczył współpracy z zewnętrznymi dyskami – podłączenie nośnika często prowadzi do sytuacji, że konsola musi odbudować bazę danych, jak również zdarza się, że wyświetlane są błędy o działaniu dysku.

Aktualizacje w PS5 są realizowane automatycznie, podobnie jak ma to miejsce na komputerach z Windows. Możemy je jednak również pobrać samodzielnie. W tym celu wystarczy przejść do Ustawienia -> System -> Oprogramowanie systemowe -> Aktualizuj oprogramowanie systemowe na konsoli.

Sony PS5 ma dysk o pojemności 825 GB, a do dyspozycji gracza jest 664 GB. Teraz, po aktualizacji, mamy już o 868 MB mniej, a konsola jest dopiero po premierze. Miejmy nadzieję, że system nie będzie miał dużo innych błędów, bo w przeciwnym razie szybko okaże się, że stracimy kolejne gigabajty miejsca na oprogramowanie firmowe i na gry zostanie jeszcze mniej powierzchni.

Źródło: PCMag.com

Oceń ten post