• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

Apple już wkrótce ułatwi nam przesiadkę z iOS na Androida. Oczywiście, nie robią tego z własnej i nieprzymuszonej woli.

Do końca jesieni 2025 roku użytkownicy iPhonów będą mieli ułatwiony dostęp do przenoszenia danych na smartfony innych producentów niż Apple. To kolejny bastion, który gigant z Cupertino musiał sobie odpuścić i kolejny krok dla większej swobody użytkowników. Oczywiście, absolutnie nie zrobili tego z własnej i nieprzymuszonej woli. Co to to nie.

Apple reaguje na rosnące wymogi Unii Europejskiej w kontekście rynków cyfrowych, co wymusza na przedsiębiorstwach przestrzeganie zasad zawartych w Akcie o rynkach cyfrowych (DMA). To już kolejny cios, który otrzymali właśnie od DMA. Wcześniej musieli zgodzić się na sideloading w App Store – coś co kilka lat temu byłoby nie do pomyślenia.

Sprawdź: Jak przenieść dane i kontakty z Androida na Iphone’a?

Zgodnie z tym aktem, firmy nie będą mogły ograniczać użytkowników wyłącznie do swoich ekosystemów oraz faworyzować swoich rozwiązań. W związku z tym użytkownicy iPhonów w Unii Europejskiej zobaczą pewne różnice. Jedną z nich będzie właśnie proste przenoszenie danych pomiędzy telefonami.

Ta funkcja ma zostać wprowadzona gdzieś w 2025 roku, z głównym naciskiem na użytkowników z Unii Europejskiej. Być może reszta świata w ogóle jej nie zobaczy. Jak ma to działać? Zgodne z DMA powinno być to przynajmniej tak proste jak w przypadku przesiadki z iPhone’a na iPhone’a. Konieczne może być jednak pobranie aplikacji na nowy telefon z Androidem. To jednak całkiem zrozumiałe.

Zobacz też:
App Store z sideloadingiem? Apple ugięło się pod presją UE
Vision Pro – ile Apple zarabia na każdych sprzedanych goglach
Apple wstrzymuje prace nad składanym iPhonem

Oceń ten post