Corsair to ostatnia firma, która wprowadziła własną, 60-procentową przewodową klawiaturę mechaniczną. Model odcina klawisze strzałek i inne funkcje, aby uzyskać bardziej kompaktową konstrukcję. Corsair K65 RGB Mini kosztuje 110 dol.
Corsair K65 RGB Mini łączy się za pomocą dołączonego kabla USB-C-USB-A z komputerem PC, komputerem z systemem macOS lub Xbox One.
Podobnie jak w innych 60-procentowych modelach, wiele klawiszy funkcyjnych jest wbudowanych jako dodatkowe funkcje. Te można wykonywać przytrzymując klawisz „FN”. W rezultacie brakuje kilku klawiszy, do których możesz być przyzwyczajony na standardowej klawiaturze. Jeśli używasz komputera głównie do gier lub jesteś w stanie szybko nauczyć się nowego układu klawiatury, przejście na 60-procentową klawiaturę nie powinno być jednak zbyt trudne.
Ranking: Klawiatura bezprzewodowa
Corsair K65 RGB Mini: dla osób, które stawiają na możliwie najmniejsze sprzęty
K65 RGB Mini jest wyposażona w przełączniki liniowe Cherry MX Speed, które mają charakterystyczny mechaniczny dźwięk. W przeciwieństwie do innych typów przełączników, są one bardzo łatwe do naciśnięcia. Mają też krótki, płynny ruch. Możesz także wybrać inne przełączniki, Cherry MX Silent lub Red, w zależności od regionu.
Ta klawiatura ma również podświetlenie RGB każdego klawisza. Dostosujemy je w oprogramowaniu iCue firmy Corsair (dostępnym w systemie Windows 10 i macOS Catalina i nowszych). Klawisze są wyjmowane, a w pudełku znajduje się narzędzie, które pozwala je łatwo wyciągać.
K65 RGB Mini obsługuje częstotliwość odpytywania do 8000 Hz poprzez oprogramowanie iCue. Innymi słowy, może zgłaszać nowe naciśnięcia do 8000 razy na sekundę lub raz na 0,125 milisekundy (na macOS i Xbox One osiąga maksimum z częstotliwością 1000 Hz). Nikt nie może pisać tak szybko i może to nie mieć żadnego wpływu na grę. Ale producent po prostu zapewnia, że ten model jest znacznie bardziej wrażliwy na szybkie naciśnięcia klawiszy niż inne klawiatury.
Zobacz też:
Klawiatura do tabletu – 5 najlepszych modeli. Jaką wybrać?
Komputer w klawiaturze za 70 dol. Poznaj Raspberry Pi 400
Źródło: The Verge.com