• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Większość smartfonów z 5G to topowe modele producentów. A to oznacza, że nie są dostępne dla większości użytkowników. Możliwe, że to się jednak zmieni – i to stosunkowo szybko.

MediaTek przedstawiła nowy układ do smartfonów, który ma zapewniać łączność 5G, a przy tym jest bardzo tani. Ma on w niedługim czasie zasilić wiele niedrogich telefonów oraz Chromebooków (tanie laptopy pracujące z systemem Chrome OS).

Tajwański producent chipów zapewnia, że model DImensity 700 oferuje łączność 5G, poprawia żywotność baterii oraz zapewnia znacznie lepszą wydajność – często porównywalną do tej, z jaką możemy spotkać się w droższych urządzeniach.

Nowy chip ma pojawić się głównie w smartfonach kosztujących ok. 300 dol.

Qualcomm, największy rywal MediaTeku na rynku procesorów do smartfonów, poinformował w lipcu br., że również planuje wprowadzić łączność 5G do tańszych smartfonów. I że jego chipy będą dostępne dla urządzeń z przedziału cenowego 300 – 500 dol.

Chip Dimensity 700 będzie wykorzystywać tylko wariant “sub 6” sieci 5G o niskim paśmie. Lepszej jakości układ ma zadebiutować dopiero w przyszłym roku.

Sumarycznie to bardzo dobra wiadomość. Oznacza, że w 2021 r. na rynek trafi sporo smartfonów z 5G, które będą w przystępnych cenach.

Źródło: Reuters.com

Oceń ten post