• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Dwie duże firmy prawnicze, The Schall Law Firm z Los Angelers oraz Rosen Law Firm z Nowego Jorku, złożyły pozwy zbiorowe przeciwko CD Projekt RED. Prawnicy twierdzą, że firma wprowadzała inwestorów w błąd, jeśli chodzi o Cyberpunk 2077.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – glitche to dopiero początek. Będzie pozew zbiorowy?

Jak tłumaczy The Schall Law Firm, doszło do naruszenia ustawy o giełdach papierów wartościowych z 1934 r. Prawnicy tłumaczą, że CD Projekt RED składało fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia na rynku. Gra miała działać bez problemów, podczas gdy okazała się praktycznie niemożliwa do uruchomienia na PS 4 i Xbox One. Powód? Przytłaczająca liczba błędów i innych problemów. Sony, Microsoft oraz CD Projekt zostały zmuszone do oferowania zwrotów pieniędzy klientom. Sony nawet usunęło grę ze sklepu PlayStation Store.

CD Projekt RED chwali się, że sprzedało już ponad 13 mln gier Cyberpunk 2077. Jednak reputacja firmy została poważnie nadszarpnięta przez nieudaną premierę. Prawnicy utrzymują, że firma posługiwała się fałszywymi zapewnieniami i przez cały czas wprowadzała w błąd inwestorów. Gdy rynek w końcu mógł ocenić grę, inwestorzy ponieśli szkody. Wartość akcji CD Projekt RED znaczenie zmalała po premierze.

Pozwy zbiorowe przeciwko CD Projekt RED to nic wyjątkowego

W obu przypadkach do pozwów mogli dołączać inwestorzy, którzy zakupili akcje CD Projekt RED w okresie od 16 stycznia 2020 do 17 grudnia 2020. Osoby, które chcą przystąpić do pozwu zbiorowego, będą musiały skontaktować się z kancelariami do 22 lutego 2021 r.

Sprawdź: Jaki komputer do Cyberpunk 2077 – polecane konfiguracje

Te same kancelarie prawnicze złożyły pozwy zbiorowe przeciwko Activision Blizzard, gdy z firmy odłączyło się studio Bungie na początku 2019 r. Nie wiemy jeszcze jak rozstrzygnęła się ta sprawa.

Źródło: WCCF Tech.com

Oceń ten post