• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

Google zaprezentowało nową sztuczną inteligencję. Gemini sprawia, że ChatGPT wygląda jak zabawka dla dzieci.

Google pokazało na co stać największą firmę technologiczną w kwestii sztucznej inteligencji. Zaprezentowali po raz pierwszy prototyp swojego modelu Gemini i uczciwie należy przyznać – możliwości zwalają z nóg. ChatGPT to przy tym subtelna i śmieszna zabawka a nie poważny model obliczeniowy.

Ale dobra, po kolei. Czym w ogóle jest Gemini? Przede wszystkim, jest to coś nowego – model multimodalny. Przetwarza on zatem dane z różnych zakresów i łączy je precyzyjnie w logiczną całość. Gemini obsługuje dźwięk, obraz, tekst, film i kod komputerowy. To właśnie to stanowi ten największy przełom – nie tylko rozumie on naszą mowę, ale rozumie też jak wyglądają czy brzmią dane rzeczy.

Sprawdź: Czy sztuczna inteligencja zabierze ci pracę?

Co to oznacza w praktyce? Możliwości są tak olbrzymie, że aż ciężko to wszystko opisać. Google pokazało je nieco w filmiku poniżej. Z Gemini możemy porozmawiać, a następnie pokazać mu chociażby włóczkę w różnych kolorach. Sztuczna inteligencja pokaże nam wtedy w formie obrazka i opisu, bo kreatywnego możemy z takiej włóczki zrobić. Przy okazji zrozumie też na podstawie rysunków, który samochód będzie jechał szybciej, bo wie jak działa aerodynamika. Naprawdę, nie będę się rozpisywał, zobaczcie sami. A, przy okazji AI wygra z wami w grę w trzy kubki.

Gemini jest jak na razie w wersji testowej, ale na pewno nie pozostanie tam długo. W przyszłości ma stanowić między innymi trzon telefonów Pixel.

Zobacz też:
GPT-4 Turbo oficjalnie zapowiedziane – ChatGPT będzie jeszcze lepszy
Spotify może liczyć na specjalne traktowanie przez Google
Nvidia wciąż zarabia fortunę na sztucznej inteligencji

Oceń ten post