Google ogłosiło przejęcie Wiz, czołowej platformy zajmującej się bezpieczeństwem chmurowym. Zapłacili astronomiczną kwotę!
Google poszło na spore zakupy. W dodatku stwierdzili, że stać ich więc płacą gotówką. Oczywiście taką cyfrową, ale wciąż się liczy. Po zakończeniu procesu Wiz stanie się częścią Google Cloud, co ma przyspieszyć rozwój technologii związanych z cyberbezpieczeństwem i ochroną danych w chmurze. A umowa opiewająca na 32 miliardy dolarów stała się z miejsca największa w historii całej firmy.
Platforma Wiz wyróżnia się prostotą integracji z największymi dostawcami usług chmurowych oraz środowiskami kodu, co pozwala na skuteczną prewencję zagrożeń. Z jej rozwiązań korzystają zarówno start-upy, jak i duże przedsiębiorstwa oraz instytucje rządowe. Zakup wpisuje się więc w strategię Google Cloud, której celem jest zwiększenie ochrony środowisk chmurowych w czasach rosnącego znaczenia sztucznej inteligencji oraz licznych zagrożeń cybernetycznych.
Thomas Kurian, CEO Google Cloud, podkreślił, że obie firmy podzielają wizję uproszczenia dostępu do nowoczesnych technologii cyberbezpieczeństwa, bez względu na skalę organizacji. Współpraca ta pozwoli lepiej chronić klientów przed zagrożeniami w sieci. Urzędy antymonopolowe również nie wyraziły jak na razie sprzeciwu. Wskazano, że przejęcie firmy nie naruszy interesów konkurencji i konsumentów. Rozwiązania Wiz pozostaną kompatybilne z Amazon Web Services, Microsoft Azure i Oracle Cloud. Google Cloud zamierza nadal oferować szeroki wybór usług bezpieczeństwa, również poprzez współpracę z partnerami. Niemniej pozostaje jeszcze oficjalnie zaczekać na zgodę – takich firm nie można kupić jak zwykłej bułki w sklepie.
Zobacz też:
Pixel 9a oficjalnie – firma pokazuje nowego “średniaka”
Xiaomi zwariowało. Chcą wejść do Korei Południowej
Google chce aby pracownicy spędzali w pracy 12 godzin dziennie