W Nintendo Switch eShop pojawiła się jedna z pierwszych aplikacji nie będących grą. Możemy kupić już więc pełnoprawny kalkulator. Za jedyne 10 dolarów!

Poważnie, to nie jest wcale żart. Możemy kupić kalkulator na Nintendo Switch w cenie przebijającej nieco prawdziwe fizyczne urządzenie. Czy ma jednak jakieś funkcje, które uzasadniają aż taką kwotę?

Oficjalny opis aplikacji jest dość zachęcający:

 „Kalkulator ma atrakcyjny, nowoczesny i praktyczny wygląd, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim studentom i inżynierom.”

Co jednak się pod nim kryje? Jak się okazuje, to po prostu najzwyklejszy na świecie kalkulator przypominający dokładnie te, które mamy na naszych telefonach. Spójrzcie jednak jeszcze raz na opis. Wyobrażacie sobie jakiegoś inżyniera, który włączy swoją konsolę Switch, żeby rozwiązać jakieś skomplikowane obliczenie matematyczne? My też sobie nie wyobrażamy.

Zobacz: Monitor gamingowy do 1500zł – najlepsze modele

Bomberman i gitara na Nintendo Switch?

Za tak intrygującym pomysłem stoi studio Sabec. Już wcześniej zaprezentowali oni światu dość ciekawe aplikacje na Nintendo Switch, wszystkie w identycznej cenie – 10 dolarów. Możemy kupić od nich grę Bubble (czyli klona popularnego Bubble Shootera), Bomb, czyli najzwyklejszego na świecie Bombermana czy nawet wirtualną gitarę.

Niestety, Nintendo nie udostępnia informacji, ile osób zdecydowało się na zakup konkretnych aplikacji. A szkoda, z chęcią przecież byśmy się dowiedzieli, czy ktoś jest zainteresowany takimi świetnymi tytułami za 10 dolarów.

W każdym razie, być może jakimś cudem uda im się zapoczątkować nowy trend i na Switcha zaczną wychodzić też inne aplikacje nie będące grami. Możliwości samej konsoli są przecież rewelacyjne!

Zobacz też:
Nintendo Switch bije rekordy popularności!
App Store – gra dla dzieci okazała się kasynem internetowym