• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

Stało się to, czego mogliśmy spodziewać się już od dawna. Tesla Model Y to najlepiej sprzedający się samochód na całym świecie.

Myśląc o najlepiej sprzedających się samochodach z pewnością mamy przed oczyma raczej niedrogie i dość klasyczne modele takie jak Toyota Corolla, Dacia Sandero czy Volkswagen T-Roc. Potem mogą na myśl przyjść nam modele popularne w USA, czyli chociażby pickup Forda. Zdecydowanie nie bierzemy jednak pod uwagę elektryków – są wciąż mało popularne i jakby nie patrzeć, wyjątkowo drogie.

Tymczasem, analiza przeprowadzona przez JATO Dynamics wyraźnie pokazuje – to Tesla Model Y jest najlepiej sprzedającym się samochodem na całym świecie. Udało się jej zdetronizować poprzedniego lidera, czyli oczywiści Toyotę Corollę! Co ciekawe, jeszcze rok temu nikt nie wierzył Tesli, kiedy ta zapowiedziała, że będzie to w pełni wykonalne.

Sprawdź: Jak podłączyć wideorejestrator samochodowy?

W ubiegłym roku Tesla Model Y była najlepiej sprzedającym się modelem w Europie oraz Kalifornii. W pozostałych stanach USA znajdowała się w pierwszej dziesiątce, ale faktycznie przegrywała z wspomnianymi pickupami. W Chinach zajęła z kolei 4 miejsce co jest niesamowicie dobrym wynikiem biorąc pod uwagę jak bardzo różnorodny jest to rynek. Sumarycznie sprawa wygląda jasno – elektryki górą a Tesla Model Y to najlepiej sprzedający się samochodów na świecie.

Oczywiście, miejmy na uwadze jedną rzecz – Model Y to faktycznie najlepiej sprzedający się model. Tesla nie jest jednak największym producentem. Mają w swojej ofercie po prostu bardzo mało modeli. Sumarycznie, Toyota sprzedała nieporównywalnie więcej samochodów – wynik jest jednak rozłożony pomiędzy Aygo, Priusa, Corolle, Yaris i wiele, wiele innych.

Zobacz też:
Tesla obniża ceny ładowania elektryków. Powód? Prąd po prostu tanieje!
Google wprowadzi opcję wideorejestratora samochodowego na smartfony
Tesla ma problem – z Modelu Y odpada kierownica

Oceń ten post