• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

LG zaprezentowało na targach IFA 2022 prawdziwy hit. Monitor UltraFine Display Ergo AI samodzielnie dopasuje się idealnie do poziomu naszych oczu.

LG na targach IFA 2022 zaprezentowało całą, bardzo szeroką, gamę swoich produktów. Mogliśmy zobaczyć tam zarówno pralki i szafki na buty jak i sprzęt gamingowy najwyższej jakości. Bez wątpienia, największe wrażenie zrobił jednak monitor UltraFine Display Ergo AI. To przełomowy sprzęt, który doskonale poprawi komfort naszej pracy.

Na targach firma zaprezentowało pierwszy model z tej serii, czyli 32UQ890. To dość klasyczny pod względem wyglądu monitor o przekątnej 32” i rozdzielczości 4K UHD (3840×2160). Oczywiście, LG postawiło tutaj na wysokiej jakości matrycę IPS. Oferuje on także 95-procentowe pokrycie standardu DCI-P3 oraz wsparcie dla HDR. Niestety, nie zaprezentowano informacji o częstotliwości odświeżania, ale zdecydowanie nie jest to produkt gamingowy.

No dobrze, ale przejdźmy do najważniejszej rzeczy, która wyróżnia UltraFine Display Ego AI wśród innych monitorów. Wszystko rozchodzi się o regulowaną podstawkę oraz bardzo sprytną kamerę śledzącą ruch naszych oczu. Monitor jest dzięki temu w stanie automatycznie dopasować się tak, aby znajdować się w najbardziej ergonomicznej dla nas pozycji. W dodatku, robi to w czasie rzeczywistym, reagując na nasze bujanie się na krześle, przybliżanie oczu do monitora czy zmianę wysokości krzesła.

Regulacja jest dość głęboka – monitor może zmieniać swoje nachylenie od -20 do 20 stopni oraz podnosić się i opadać do 16 centymetrów. Całość działa naprawdę doskonale – zmiany są bardzo płynne i nie przeszkadzają nam w pracy.

Zobacz też:
Samsung Odyssey Ark – znamy już cenę 55-calowego monitora
Xiaomi Redmi Curved Monitor – monitor gamingowy za 850 zł?
LG Rollable – anulowany smartfon przyłapany na wideo

Oceń ten post