• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Okres jesienno – zimowy to często trudniejszy czas dla organizmu. Wiąże się on z obniżoną odpornością, a także dużą ilością zanieczyszczeń powietrza i innymi szkodliwymi czynnikami. Niejednokrotnie odbija się to na ogólnej kondycji włosów oraz skóry.

Szczególnie w obecnych czasach, większość ludzi zaczęła zwracać uwagę na swój stan zdrowia, a duża ilość czasu spędzonego w domach pozwoliła zadbać również o różne aspekty wyglądu.

Każdemu zależy na zdrowym i promiennym wyglądzie skóry – zarówno twarzy, jak i ciała. Zdarza się jednak, że na odpowiednią pielęgnację brakuje chęci czy też środków.

Istnieje jednak urządzenie, które pozwala na wykonanie stosunkowo prostego zabiegu bez konieczności wychodzenia z domu. Zapewnia ono długotrwałe efekty, znacznie poprawiając ogólny wygląd skóry oraz poziom jej nawilżenia.

Peeling kawitacyjny – co to jest?

Widząc słowo „peeling” większość osób ma przed oczami kosmetyk, który zawiera drobinki złuszczające naskórek.

W tym wypadku słowo to nabiera jednak nieco innego znaczenia. Peeling kawitacyjny, jak sama nazwa mówi, wykorzystuje zjawisko kawitacji, czyli szybkiej przemiany ze stanu ciekłego w gazowy. Wywoływana jest ona znacznym obniżeniem poziomu ciśnienia. W celu prawidłowego przebiegu zabiegu, skóra musi być nieustannie lekko wilgotna, ponieważ tylko i wyłącznie wtedy, wykorzystywane przez urządzenie ultradźwięki, będą w stanie zadziałać.

Podczas całej procedury wytwarzane są mikroskopijne pęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi i niwelują martwe komórki naskórka.

Kto może korzystać z peelingu kawitacyjnego?

Na obrazku znajduje się kobieta w salonie kosmetycznym, której druga kobieta wykonuje zabieg na twarzy.

Zabieg ten jest niezwykle uniwersalny. Nie ma ograniczeń związanych z wiekiem czy też typem cery, które uniemożliwiają jego wykonanie. Każda skóra potrzebuje bowiem złuszczenia, niezależnie od jej rodzaju.

Metoda ta najlepiej sprawdzi się jednak u osób z cerą problematyczną, ponieważ niweluje wągry i zaskórniki, a także pomaga w walce z trądzikiem pospolitym i różowatym.

W przypadku cery mieszanej i tłustej, peeling kawitacyjny w dużym stopniu ogranicza wydzielanie się sebum, co z kolei prowadzi do zmniejszenia „świecenia się” skóry.

Osoby z cerą suchą zauważą natomiast jej znaczne nawilżenie, a także wygładzenie drobnych zmarszczek.

Cała procedura jest całkowicie bezbolesna. Co więcej, wydaje się ona wręcz przyjemna i relaksująca. Sprawdzi się więc również u osób z niezwykle delikatną i wrażliwą skórą, przy której stosowanie klasycznych peelingów nieraz jest całkowicie niemożliwe.

Peeling kawitacyjny – procedura zabiegu

Na obrazku znajduje się Beautifly Peeling kawitacyjny B-Scrub PRO w kolorze białym, z elementami w kolorze różowego złota.

Beautifly Peeling kawitacyjny B-Scrub PRO

Zabieg ten najczęściej stosowany jest na twarzy. Można jednak wykonać go również na dekolcie, biuście czy plecach. Czas całej procedury waha się w granicach od 30 do 60 minut.

Po wcześniejszym zmyciu makijażu, oczyszczeniu i nawilżeniu skóry wodą lub innym preparatem, należy przejść do pracy.

Peeling kawitacyjny polega na wykorzystaniu szpatułki (zwanej również pelotką), która działa bezpośrednio na skórę.

Warto jednak pamiętać o tym, aby obszar, na którym obecnie pracujemy, był stale zwilżony. Można w tym celu zastosować zamoczony w ciepłej wodzie wacik lub gąbeczkę.

Pelotka powinna być ustawiona pod odpowiednim kątem, który wynosi 30° – 45°. Nie należy dociskać szpatułki zbyt mocno. Co jakiś czas można przetrzeć ją wacikiem, który zbierze wszelkie zanieczyszczenia.

Istotną kwestią jest również dezynfekcja sprzętu. Jej brak może wywołać niepożądane skutki i znacznie pogorszyć stan skóry, a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.

Wykonywane ruchy powinny być płynne i pewne, a szpatułka nie może znajdować się w jednym miejscu przez dłuższy czas.

Ważną jest również kwestia okolic oczu i ust – miejsca te należy omijać.

Wybrany obszar warto podzielić na mniejsze części, ponieważ dzięki temu peeling zostanie wykonany znacznie dokładniej.

Po zakończonej procedurze, skórę powinno się przemyć płynem micelarnym lub innym stosowanym na co dzień środkiem, a następnie nałożyć ulubioną maseczkę czy też głęboko odżywiający krem.

Jak często można wykonywać peeling kawitacyjny?

 

Na obrazku znajduje się Beautifly peeling kawitacyjny B-Scrub w kolorze fioletowym

Beautifly peeling kawitacyjny B-Scrub

Warto wspomnieć, że zabieg ten wykonuje się przeważnie od końca września do początku kwietnia. Wynika to głównie z faktu, że skóra po zabiegu nie powinna być nadmiernie narażana na promienie słoneczne, których wiosną i latem jest zdecydowanie więcej.

Osoby z cerą bardzo problematyczną (na przykład trądzikową) mogą wykonywać zabieg maksymalnie raz w tygodniu przez okres od pięciu do sześciu tygodni.

Jeśli chodzi o skórę normalną, peeling może być wykonywany okazjonalnie, czyli jednorazowo. Ma to na celu głównie odświeżenie skóry.

Regeneracja naskórka trwa przeważnie około 30 dni. Jeśli więc osoby z cerą mało problematyczną zdecydują się na comiesięczne zabiegi – nic nie stoi na przeszkodzie.

Efekty peelingu kawitacyjnego

Na obrazku znajduje się peeling kawitacyjny B-Scrub Perfume Blush w kolorze różowym.

Peeling kawitacyjny B-Scrub Perfume Blush

Do najbardziej istotnych efektów peelingu kawitacyjnego zalicza się:

  • Usunięcie martwych komórek naskórka
  • Oczyszczenie skóry
  • Pobudzenie krążenia krwi
  • Dotlenienie skóry
  • Wzmożenie produkcji kolagenu
  • Rozjaśnienie przebarwień
  • Zmniejszenie niedoskonałości, wągrów i zaskórników
  • Zwiększenie naturalnej zdolności do regeneracji skóry
  • Poprawa gospodarki wodnej
  • Ujędrnienie i wygładzenie cery

Po wykonaniu zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona. Zdecydowanie zwiększy się również jej wrażliwość, dlatego należy ją chronić przed oddziaływaniem promieni słonecznych. Niewskazane są również wizyty na basenie, solarium czy w saunie, ponieważ młodsze warstwy skóry są bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych.

Przeciwskazania

Ze względu na fakt, że w celu wykonania peelingu kawitacyjnego wykorzystywane są ultradźwięki, istnieje kilka przeciwskazań, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Należą do nich:

  • Problemy z niewydolnością krążenia
  • Choroby tarczycy
  • Ciąża i okres laktacji
  • Nowotwory
  • Osteoporoza
  • Padaczka
  • Zakażenia skóry
  • Stany zapalne
  • Metalowe implanty oraz rozruszniki serca

Ponadto na dobę przed zabiegiem nie powinno się przyjmować leków rozrzedzających krew, do których należy również aspiryna i polopiryna.

#materiałreklamowy

Oceń ten post