• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Urocze lodówki, które znajdziecie pod hasztagami #minifridge i #beautyfridge wypełnione są najczęściej idealnie dopasowanymi, luksusowymi kosmetykami. To obrazek doskonale znany z mediów społecznościowych międzynarodowych influencerek branży beauty. Pomysł, który zaczął zdobywać rozgłos pod koniec 2018 roku pochodzi z Korei Południowej. W Polsce lodówki na kosmetyki nie cieszą się jeszcze aż taką popularnością jak za granicą, jednak i tak mamy na rynku kilka opcji do wyboru.

Marka Coldy oferuje obecnie sześć różnych rodzajów lodówek w różnych pojemnościach. Coraz wyraźniej widoczna staje się także marka Fluff. Jednak na wstępie odpowiedzmy sobie na pytanie czy warto w ogóle decydować się na taki zakup? Co daje nam posiadanie lodówki na kosmetyki?

Czy lodówka na kosmetyki to coś, czego potrzebujesz?

Wszystko zależy od tego co planujesz do niej włożyć. Mini lodówka będzie na pewno świetnym pomysłem dla Ciebie jeśli często korzystasz z kosmetyków o działaniu kojącym. Schłodzenie tych produktów zwiększy ich działanie łagodzące. Szczególnie jeśli mówimy o produktach mających za zadanie przeciwdziałać swędzeniu lub takich kosmetykach jak maski chłodzące.

Schładzanie kosmetyków będzie miało też spory sens w przypadku wszelkich produktów pod oczy, które zostały stworzone z zamysłem zmniejszania opuchlizny i zaczerwienienia lub zwiększania jędrności skóry. Niższa temperatura powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, co wpływa na zmniejszenie opuchlizny i zaczerwienienia skóry. To samo tyczy się wszelkich narzędzi, za pomocą których możemy obniżyć temperaturę skóry – na przykład rollerów do twarzy.

Na zdjęciu znajduje się lodówka na kosmetyki marki COLDY w kolorze różowym.

Mini lodówka Coldy z połyskiem – różowa

Nie należy zapominać o kosmetykach roślinnych i DIY. Lodówka na kosmetyki przyda się jeśli na co dzień wybieramy rozwiązania maksymalnie naturalne – z małą ilością konserwantów lub zupełnie ich pozbawionych. Niższa temperatura minimalizuje rozwój bakterii w kosmetykach więc przedłuży żywotność własnoręcznie wykonanego kremu czy maseczki. Przechowywanie swoich produktów w lodówce zaleca także marka Fridge by yDe oraz Lush Botanicals. Na niskiej temperaturze skorzystają na pewno składniki aktywne – w ten sposób zapewnimy sobie dłuższą skuteczność działania takich surowców jak witamina C, probiotyki czy retinol.

Do czego lodówka na kosmetyki się nie nada?

Do lodówki z założenia nie warto wkładać żadnych produktów do makijażu. Ich konsystencja jest opracowana z myślą o temperaturze pokojowej. Schładzanie ich może sprawiać, że nie będą rozprowadzać się poprawnie. Podobnie jest w przypadku maseczek glinkowych. Pozostawione w niskiej temperaturze szybko staną się zbyt twarde, by móc ich używać. Zastygać mogą także balsamy i masła do ciała oparte na naturalnych masłach roślinnych. Z kolei sera z zawartością olejów mogą się rozwarstwiać.

Gdzie kupić mini lodówkę?

W Polsce lodówki na kosmetyki dostaniemy u dystrybutora marki Coldy oraz w asortymencie marki Fluff. W obu przypadkach mówimy o przenośnych lodówko-podgrzewaczach, które podepniemy zarówno do gniazdka w domu, jak i do gniazda samochodowego (12V). Lodówka na kosmetyki może zatem w każdym momencie posłużyć jako mini lodówka turystyczna na produkty spożywcze, leki, a nawet ciepłe posiłki. Biorąc pod uwagę fakt, że moda na lodówki kosmetyczne jest stosunkowo nowa postanowiliśmy sprawdzić z czym wiąże się zakup tego gadżetu i czy dostępne na rynku propozycje rzeczywiście są w stanie spełnić nadzieje i oczekiwania ich użytkowników.

Na obrazku znajduje się lodówka na kosmetyki firmy FLUFF w kolorze różowym

Lodówka kosmetyczna Fluff różowa

Lodówki kosmetyczne Fluff

Lodówki Fluff pojawiły się na rynku dopiero w sierpniu. Dlatego nie mamy możliwości porównania większej ilości opinii ich użytkowników. Ze sklepu internetowego Fluff możemy jednak uzyskać kilka ciekawych danych technicznych. Mamy na przykład informację, że mini lodówka nie powinna być uciążliwa – poziom głośności jej pracy wynosi 30 dB. Uznaje się, że domowe szmery wydają dźwięki na poziomie 40 dB. Jeśli zastanawia was ile prądu zużywa tego typu urządzenie – w gniazdku 100-240V lodówka zużywa 40W. W skali roku nie powinien być to koszt wyższy niż 20 zł. Lodówka utrzymuje temperaturę od 5 °C do 30 °C. Jest dostępna w trzech wariantach kolorystycznych: białym, błękitnym oraz różowym i kosztuje 299 zł.

Mini lodówki Coldy

Marka Coldy oferuje nie tylko kilka wariantów pojemności lodówek, ale także sześć różnych wariantów kolorystycznych. Ta różnorodność pozwala na lepsze dopasowanie gabarytów do dostępnego miejsca i zestrojenie designu lodówki z wykończeniem pomieszczenia.

Ma jednak także swoje wady. Stosunkowo głośna praca może zakłócać spokój u osób wrażliwych na dźwięki. W takim wypadku nie należy umiejscawiać lodówki w sypialni. Niezależnie od wybranego modelu lodówki zdają się także mieć kłopot ze skraplaniem się wody. Woda może zbierać się zarówno we wnętrzu urządzenia, jak i przy wentylatorze na zewnątrz. Warto zwracać na to uwagę.

Lodówki Coldy kupimy już od 199 zł. Droższe modele w największej wersji pojemnościowej kosztują 499 zł. Do wyboru mamy model złoty, różowy, biały, czarny i czerwony, a jeśli chodzi o pojemność – lodówka może mieć od 4 do 15 litrów.

Zdjęcie przestawia lodówkę marki FLUFF w kolorze białym.

Fluff lodówka na kosmetyki biała

Czy warto kupić lodówkę na kosmetyki?

Bez wątpienia spory wpływ na popularność mini lodówek miał ich retro design i pastelowa kolorystyka. Nie są to urządzenia niezbędne w codziennej pielęgnacji, ale potrafią wyciągnąć z ulubionych produktów maksimum ich możliwości pielęgnacyjnych. Mogą zwiększyć ich skuteczność i przyjemność z ich codziennego użytkowania.

Dzięki lodówce do kosmetyków możesz łatwo skorzystać z ekstra efektu chłodzenia, który będzie nieoceniony w niwelowaniu opuchlizny, zaczerwienienia i podrażnień skóry. Zwiększysz trwałość kosmetyków naturalnych i DIY, a także zachowasz na dłużej skuteczność składników antyoksydacyjnych i probiotyków.

Lodówka kosmetyczna nie będzie dla każdego. Pragmatyczne podejście sugeruje, że korzystanie z wszystkich powyższych zalet jest możliwe również z wykorzystaniem tradycyjnej lodówki bez narażania się na dodatkowe koszty. I ciężko będzie temu zaprzeczyć. Jednak są wśród nas także estetycy, dla których design i funkcjonalność takiego urządzenia będzie sporą radością

3.6/5 - (9 votes)