• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Fajne gadżety to według nas różnego typu sprzęty, o których nie wiedziałeś, a jednak mogą się bardzo przydać. Co polecamy?

W naszym rankingu prezentujemy fajne gadżety, które służą do różnych zastosowań. Niektóre z nich są ponadto nowościami rynkowymi – i to na tyle, że nie są jeszcze dostępne w sprzedaży. Część z nich oferowana jest w przedsprzedaży, a część jest z platformy crowdfundingowej Kickstarter, więc nie wiadomo nawet, czy ostatecznie trafią na rynek. Mimo to chcemy się nimi podzielić. Dlaczego? Bo to nie tylko fajne gadżety do domu czy na prezent. To po prostu oryginalne, ciekawe sprzęty, o których istnieniu mogliście nie wiedzieć.

Fajne gadżety do pokoju: HoomBand, czyli zasypiaj z muzyką

homeband-homesleep fajne gadżety

HomeBand to opaska z wbudowanymi słuchawkami bezprzewodowymi. Możemy ją założyć do snu bez obawy, że rano obudzimy się i nie będziemy umieli znaleźć słuchawek, albo – co przytrafiło się jednemu użytkownikowi – okaże się, że w nocy połknęliśmy jedną słuchawkę.

Miękka opaska na głowę łączy się z aplikacją mobilną, aby odtwarzać muzykę, programy medytacyjne, czy też podcasty. Może też odtwarzać tzw. biały szum lub inne dźwięki. Wszystko po to, aby uprzyjemnić sobie zasypianie.

Producent przekonuje, że opaska jest odpowiednio wentylowana i wykonana z elastycznej tkaniny. Dzięki temu jest wygodna do noszenia i nie wywoła żadnego dyskomfortu przez całą noc. Zastosowane w niej słuchawki są z kolei ultrapłaskie i cienkie, więc nie wywołają żadnych problemów nawet wtedy, gdy leżymy na boku.

Cena: 79,90 dol. | Gdzie kupić: Homesleep.com

Fajne gadżety na prezent: tylne światła dla roweru Essens Shield

Światła Essens Shield pełnią trzy funkcje, które zapewniają bezpieczeństwo tobie, ale też rowerowi. Po pierwsze, mają automatyczne sygnały skrętu i hamowania, które wykrywają ruch dzięki wbudowanym czujnikom. Nie trzeba więc sygnalizować skrętu ręką, czy też kontrolować sygnałów za pomocą jakichś przycisków.

Po drugie, mają wbudowany alarm antykradzieżowy. Jeśli ustawimy tryb Guard, gadżet jest w stanie wyczuć, czy ktoś dotyka roweru, kiedy ten jest zaparkowany. Wyświetla wówczas jasne światło i odtwarza głośne dźwięki alarmowe. Dodatkowo wysyła automatyczne powiadomienie na aplikację mobilną, ostrzegając o zdarzeniu.

I po trzecie – ma funkcję “Znajdź rower”. Pomaga zlokalizować rower, odtwarzając dźwięki i poprzez wysłanie informacji na telefon. Ciekawy sprzęt dla osób, które lubią technologie i chcą wyposażyć rower w smart funkcje.

Cena: ok. 50 dol. | Gdzie kupić: Kickstarter (trwa kampania)

Fajne gadżety do pokoju: trenażer Garmin Tacx NEO 2T

Zastanawiasz się jaki smartwach do 500 zł wybrać? Garmin prawdopodobnie ma odpowiedni model w tej cenie. Ale mało osób zdaje sobie sprawę, że ta sama firma ma w ofercie inteligentny trenażer Garmin Tacx NEO 2T.

podstawa-rower-garmin-trening

To bardzo ciekawy sprzęt dla osób, które chcą jeździć na rowerze, ale akurat nie ma odpowiedniej pogody lub nie mogą wyjść na zewnątrz z innego powodu. NEO 2T zapewnia doskonały trening w pomieszczeniu i współpracuje niemal z każdym rowerem. Możesz do niego “podłączyć” swój rower i jeździć w miejscu, a przy tym mierzyć różne parametry aktywności fizycznej.

Cena: 1399 dol. | Gdzie kupić: Garmin.com

Do domu: Poly Studio 21

monitor-poly

W obecnych czasach, kiedy tak dużo ludzi pracuje zdalnie, dobrym pomysłem jest zakup odpowiedniego sprzętu do rozmów wideo. Poly Studio 21 jest dość drogi, niemniej oferuje świetną funkcjonalność, a przy tym atrakcyjnie wygląda.

Producent mówi o tym monitorze: “do spotkań osobistych”. A to dlatego, że zawiera wszystkie niezbędne funkcje do wideokonferencji. Konkretnie, otrzymujemy tutaj 21-calowy panel o bardzo dobrej jakości obrazu, z żywymi kolorami i wysokim kontrastem.

Ale ekran to tylko jeden z elementów Poly Studio 21. Dodatkowo monitor ma odpowiednią kamerę i mikrofon, a także głośniki wbudowane w obudowie. Wszystko to sprawia, że otrzymujemy gotowy sprzęt do rozmów wideo, który ma wszystkie potrzebne elementy zintegrowane w jednym miejscu. Nie musimy więc podłączać żadnych akcesoriów, by realizować połączenia online.

Poly Studio 1 jest też zgodny z takimi aplikacjami jak Zoom, Microsoft Teams, czy też Google Meet. Jeśli nie chcesz kupić tego konkretnego sprzętu, zawsze możesz poszukać alternatywy.

Cena: 815 dol. | Gdzie kupić: Poly.com

Na prezent: Vaonis Vespera

teleskop

Kolejny ciekawy sprzęt, który może posłużyć za inspiracje dla wielu osób. Jeśli chcemy kupić fajny gadżet, może warto zdecydować się na teleskop? Vespera to sprzęt, który póki co dostępny jest w przedsprzedaży, niemniej zdecydowanie jest to doskonały wybór dla fanów astronomii.

Vaonis Vespera to lekki teleskop, który jest też aparatem fotograficznym. Pozwala połączyć się ze światem gwiazd i obserwować kosmos w wygodny sposób, a przy tym rejestrować to, co widzimy – aby później dzielić się wrażeniami z przyjaciółmi. Odpowiednia aplikacja przechowuje zdjęcia księżyca, galaktyk i mgławić, które zaobserwujemy.

Sam teleskop jest na tyle kompaktowy, że zmieści się w plecaku. Ma też specjalny, zaprojektowany przez Sony czujnik, który pozwala mu na pracę w słabym oświetleniu. Jak tłumaczy producent, obsługa jest tutaj bardzo prosta. Ustaw statyw, teleskop przeprowadzi kalibrację za pomocą GPS-a i rozpoznawania pola gwiezdnego, w aplikacji wybierz, co chcesz obserwować – i gotowe. Vespera znajdzie to, co chcesz zobaczyć, uwzględniając przy tym obrót Ziemi.

Cena: 1499 euro | Gdzie kupić: Vaonis.com

Gadżety do pokoju: Satechi Dock5

stacja-ladowania

Stacja ładująca Satechi Dock5 obsługuje wiele urządzeń i wszystkie jest w stanie bezprzewodowo naładować. Dodatkowo porządkuje miejsce pracy.

Maksymalnie podłączysz do niej pięć różnych sprzętów, jak również niektóre z nich możesz w niej przechowywać. Ma bowiem stałe miejsce do przechowywania gadżetów.

Dock5 jest wyposażona w dwa porty USB-C PD, dwa porty USB-A, a także w ładowarkę bezprzewodową. Każdy port oferuje ładowanie o mocy 10 W, 12 W lub 20 W, a podłączyć możemy również dowolne urządzenie wykorzystujące technologię Qi. Wówczas wykorzystamy bezprzewodową matę ładującą. Ogólnie, ta stacja zdecydowanie jest wszechstronna!

Cena: 59,99 dol. | Gdzie kupić: Satechi.net

Na prezent: Sony LSPX-S2 ze szkła organicznego

glosnik-ze-szkla

Wiedziałeś, że Sony tworzy tego typu głośniki? To bezprzewodowy, szklany głośnik, który zainteresuje osoby szukające przede wszystkim rozwiązań atrakcyjnych i technologicznych sprzętów, które nie wyglądają jak sprzęt. Możemy umieścić go w dowolnym miejscu i na pewno będzie to miły dodatek, podnoszący atmosferę. Zapewnia przy tym czysty dźwięk, a zainstalowane w nim trzy siłowniki będą wibrować w szklanej rurce. Daje to niezły efekt.

Sony przekonuje, że dźwięk wydobywający się z tego głośnika zapewnia wyższą częstotliwość próbkowania niż płyty CD. Ponadto dobrze radzi sobie z niskimi tonami i może działać w trybie świecy. Wtedy, rzecz jasna, świeci jak świeca. Plus: możesz regulować poziom migotania.

Cena: 2500 zł | Gdzie kupić: Sony Centre.pl

Oceń ten post