Kontynuując cykl porad odnośnie AGD do zabudowy, w którym znalazły się już piekarniki parowe, piekarniki z mikrofalą, lodówki, a także płyty do zabudowy – w tym standardowe, duże (70-80 cm) i największe (90cm), przyszedł czas na wyłonienie najlepszych mikrofalówek do zabudowy.
Czym kierować się przy ich wyborze? Możesz wspólnie z nami przeanalizować najważniejsze kryteria wyboru albo od razu wybierać spośród polecanych mikrofalówek do zabudowy, które trafiły do naszego rankingu.
Spis treści
Ranking mikrofali do zabudowy [TOP 12]
Ranking mikrofali do zabudowy opracowywaliśmy biorąc pod uwagę przede wszystkim takie kwestie jak:
- pojemność urządzenia w stosunku do jego gabarytów,
- jakość wykonania w odniesieniu do ceny,
- dodatkowe funkcje, które mają przełożenie na wygodne użytkowanie urządzenia na co dzień.
W poniższym zestawieniu znajdziesz zarówno małe mikrofalówki do zabudowy, jak i najbardziej pojemne, wielofunkcyjne, najlepsze mikrofalówki do zabudowy.
Electrolux LMS4253TMK
Electrolux LMS4253TMK to jedna z najlepszych mikrofalówek do zabudowy, ponieważ w niezawyżonej cenie łączy wszystko, co potrzebne. Łatwy w obsłudze panel sterowania oferuje 8 poziomów mocy.
Sprawne, automatyczne programy rozmrażania umożliwiają łatwe rozmrażanie bez utraty walorów smakowych potraw. Dodatkowo mamy możliwość korzystać z opcji grill, w której ekspresowo przygotujemy tosty czy soczystego kurczaka.
Wnętrze ze stali szlachetnej, jak zewnętrzna powierzchnia szklana są łatwe w czyszczeniu, co jest dodatkowym powodem, dla którego model Electrolux LMS4253TMK trafił na wysokie miejsce rankingu mikrofali do zabudowy.
Siemens iQ500 CP565AGS0
Model Siemens iQ500 CP565AGS0 znalazł się w naszym rankingu mikrofali do zabudowy jako propozycja dla tych, którzy szukają najnowocześniejszych technologii i udogodnień.
Do dyspozycji użytkownika jest grill i funkcja szybkiego nagrzewania, a cookControl 30 pozwala swobodnie wybierać spośród 30 programów do gotowania potraw. Nie musisz już zastanawiać się nad tym, ile czasu potrzebuje konkretne danie, wystarczy że wpiszesz jego wagę i dopasujesz odpowiedni program z listy.
Co jednak najciekawsze, Siemens CP565AGS0 ma też funkcję termoobiegu, dzięki czemu potrawy mogą być maksymalnie równomiernie dopieczone z każdej strony. Opcja połączenia termoobiegu z mikrofalami zdarza się najczęściej wyłącznie w piekarnikach z mikrofalą.
Dodatkowo funkcja fullSteam pozwala podgrzewać dania na parze, zachowując w nich odpowiedni poziom nawilżenia.
Amica AMMB25E2SGB X-TYPE
Amica AMMB25E2SGB X-TYPE to jeden z najtańszych modeli w tym rankingu mikrofali do zabudowy. W swojej niskiej cenie oferuje wiele, ponieważ: ma przyzwoitą pojemność 25 litrów, a także oferuje funkcję Grill i Combigrill (łączy funkcję grilla i mikrofal).
Poza tym, że model pomoże Ci uzyskać idealną chrupkość podgrzewanych potraw, jak i pozwoli bezpośrednio grillować mięsa, ryby i warzywa, oferuje on także opcję podgrzewania wieloetapowego, a także programy gotowe.
Oznacza to, że z głęboko zamrożonej potrawy jesteś w stanie przygotować gotowy posiłek za jednym zamachem. Mając do dyspozycji programy dedykowane nie musisz nawet wybierać odpowiedniej mocy i czasu grzania – wystarczy, że wybierzesz rodzaj potrawy i jej wagę.
Dodatkowym udogodnieniem jest sterowanie sensoryczne, timer, ChildLock, a także wnętrze ze stali nierdzewnej, które odznacza się wysoką odpornością na uszkodzenia i ułatwia czyszczenie.
Amica AMMB34E2GB
Sensownych modeli spod szyldu Amica jest na rynku znacznie więcej, ale do szczególnie godnych uwagi, prócz tego wspomnianego wyżej, należy Amica AMMB34E2GB.
Odznacza się pojemnością wynoszącą 34 litrów, programami gotowymi oraz funkcją Combigrill. W tej mikrofali bez problemu zmieścisz większe naczynia, bez obaw, że któraś część potrawy nie podgrzeje się równomiernie.
Programy dedykowane do potraw sprawiają, że dobór odpowiedniej mocy czy czasu podgrzewania przestaje być problemem, a Combigrill – łącząc mikrofale z funkcją grilla – idealnie podgrzewa potrawę, pozostawiając wierzch z chrupiącą skórką.
Funkcjonalność dopełnia ChildLock, QuickStart, rozmrażanie czasowe i wagowe, a także wnętrze ze stali nierdzewnej, wyjątkowo łatwe w czyszczeniu.
Whirlpool AMW 730 WH
Whirlpool AMW 730 WH to z kolei jeden z najlepszych modeli pośród białych mikrofalówek do zabudowy. Jednym z fajniejszych programów, w które wyposażono ten sprzęt jest program Crisp. Wraz ze specjalnym talerzem umożliwia przyrządzanie chrupkiej pizzy, quiche oraz ciasta.
Do zalet tego modelu należy zaliczyć także bez wątpienia pojemność (31 litrów) oraz 62 gotowe przepisy z automatycznym dopasowaniem najlepszej funkcji, temperatury, poziomu mocy oraz ustawień czasu.
Ciekawą funkcją jest też JetStart, która tworzy idealne warunki do podgrzewania potraw z dużą zawartością wody, na przykład zup czy napojów. Przez 30 sekund nagrzewa do maksimum wnętrze kuchenki, tworząc tym samym odpowiednią temperaturę.
Jak przystało na jedną z najlepszych mikrofalówek do zabudowy, Whirlpool AMW 730 WH dysponuje także oczywiście funkcją grilla i systemem JetDefrost 3D do szybkiego i jak najłatwiejszego rozmrażania. Do grillowania służy grill kwarcowy, który jest bardziej wydajny i łatwiejszy do utrzymania w higienie niż tradycyjny grill na podczerwień.
Electrolux LMS4253TMW
Pozostając w kategorii tańszych białych mikrofalówek do zabudowy, zdecydowanie polecić można także model Electrolux LMS4253TMW. Korzystna cena idzie tu w parze z sensowną funkcjonalnością i wysoką jakością wykonania.
Dzięki funkcji grilla domownicy z łatwością przygotują zarówno kurczaka, jak i chrupiąte tosty z mozzarellą. Rozmrażanie potraw i surowców ułatwią z kolei automatyczne programy rozmrażania. Po wybraniu przez użytkownika rodzaju i wagi produktu, sprzęt automatyczne oblicza czas działania. Proces rozmrażania obejmuje dbałość o zachowanie smaku oraz konsystencji potrawy.
W modelu nie brakuje zegara elektronicznego z timerem, wygodnego wyświetlacza LED ze sterowaniem dotykowym i 8 poziomami mocy.
Samsung NQ5B4313GBK
Bardzo ciekawym modelem jest też Samsung NQ5B4313GBK. Automatyczne programy podgrzewania i rozmrażania zapewniają łatwe, szybkie i dokładne rezultaty. Ale to funkcje dodatkowe sprawiają, że ten model jest jedną z najlepszych mikrofalówek do zabudowy.
W tej mikrofali mamy bowiem do czynienia z funkcją czyszczenia parowego, dzięki której ten przykry obowiązek może całkiem odejść w zapomnienie. Wystarczy wlać do wnętrza urządzenia odrobinę wody, włączyć odpowiedni cykl pracy, po czym usunąć zanieczyszczenia za pomocą ściereczki.
Warto też wspomnieć o naprawdę sporej pojemności (50 l), funkcji podtrzymywania ciepła potraw, blokadzie ChildLock, eleganckim i intuicyjnym dotykowym panelu sterowania, 7 poziomach mocy, 15 programach gotowania i 5 programach rozmrażania. Nie musisz martwić się nawet o uciążliwe aromaty, bo producent zadbał o to, by pokryte powłoką Ceramic Inside™ wnętrze miało właściwości antybakteryjne i nie wchłaniało brzydkich zapachów.
Użytkownik może też zdalnie obsługiwać swój sprzęt, ponieważ ma on wbudowany moduł Wi-Fi. Dzięki temu można dodawać własne programy i korzystać z bazy przepisów. Aplikacja SmartThings Cooking to miły dodatek – pomaga na przykład przygotowywać plan posiłków na cały tydzień, uwzględniając preferencje żywieniowe użytkownika.
Amica AMGB20E2GB F-TYPE
Najtańszym modelem pośród polecanych mikrofalówek do zabudowy zdecydowanie będzie Amica AMGB20E2GB F-TYPE. Zaskakująco dobra cena idzie tu w parze z wysoką funkcjonalnością.
Choć model jest nieco mniej pojemny niż konkurencja (oferuje 20 litrów pojemności), nadrabia to takimi funkcjami jak grill, Combigrill, programy gotowe czy Quickstart. Mało który sprzęt z najniższej kategorii cenowej jest w stanie pochwalić się dostępnością tych opcji.
Użytkownik otrzymuje zatem możliwość przygotowywania chrupiących, grillowanych potraw łącząc efekt grilla i mikrofal albo korzystając wyłącznie z funkcji grill. Programy dedykowane konkretnym potrawą sprawiają z kolei, że podgrzewanie mięsa, ryb czy makaronów jest banalnie proste i szybkie.
Nie brakuje tu także takich udogodnień jak rozmrażanie czasowe, rozmrażanie wagowe, blokada przeciwko dzieciom czy timer, a wnętrze tworzy stal nierdzewna.
Gorenje BM251SG2WG
Pośród polecanych mikrofalówek do zabudowy Gorenje BM251SG2WG jest zdecydowanie jedną z najtańszych. Mimo to posiada wiele funkcji, których brak w droższych modelach z segmentu premium.
Jest funkcja AquaClean, czyli automatyczne czyszczenie parą. bez udziału detergentów. Automatyczne ustawienia wstępne, czyli AutoPrograms sprawiają, że przygotowywanie niektórych rodzajów żywności, takich jak nuggetsy, pizza, makaron czy popcorn, jest znacznie łatwiejsze i szybsze.
Co istotne, jest nawet funkcja grilla, działająca w połączeniu z mikrofalami, a wnętrze urządzenia jest wykonane ze stali nierdzewnej, która nie tylko ułatwia czyszczenie, ale też pozytywnie wpływa na cyrkulację mikrofal w komorze.
Inteligentny wyświetlacz LED ze sterowaniem dotykowym pomaga monitorować proces gotowania, a także pozwala programować kilka różnych kroków procesu gotowania, które potem będą uruchamiane automatycznie dzięki trybowi StepBake.
Sensownym rozwiązaniem, zastosowanym w Gorenje BM251SG2WG, jest też opcja wyłączenia sygnałów dźwiękowych, jak i program ogrzewania talerzy.
Bosch BFL634GW1
Jeżeli szukasz czegoś pośród dobrych białych mikrofalówek do zabudowy, co jednocześnie będzie oferowało wysoką jakość i estetykę premium, Bosch BFL634GW1 to model dla Ciebie.
Dzięki funkcji AutoPilot 7 przygotowywanie różnorodnych potraw jest łatwe, a co najważniejsze, pozwala zachować ich smak i właściwą teksturę. Urządzenie samodzielnie dobiera moc – wystarczy wybrać program i wagę dania.
Choć w tym modelu nie ma wyjątkowych, dodatkowych funkcji, to jedna z najlepszych mikrofalówek do zabudowy. Obsługę ułatwia czytelny wyświetlacz TFT z panelem sensorycznym i ergonomicznym pierścieniem, a wnętrze ze stali nierdzewnej jest trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.
Bosch CMA585MB0
Estetyką wyróżnia się także model Bosch CMA585MB0. Dodatkowo jest to mikrofalówka o sporej pojemności 44 litrów, która doskonale sprawdzi się w przypadku większej rodziny. Rozmiar talerza obrotowego wynosi w tym przypadku 36 cm.
Bosch CMA585MB0 umożliwia szybkie rozmrażanie, podgrzewanie, jak i przygotowywanie potraw. Łatwą obsługę umożliwia wyświetlacz LCD, na którym użytkownik ma bezpośredni dostęp do rekomendowanych temperatur, wskaźnika temperatury, oraz dodatkowych funkcji. Dodatkowo sprzęt można połączyć z aplikacją Home Connect.
Elegancką estetykę tworzy nie tylko spójna kolorystyka, ale i chowane pokrętła, które ułatwiają jednocześnie utrzymanie urządzenia w nienagannej czystości. O tym, że jest to mikrofalówka z segmentu premium świadczy także jakość wykonania, 15 programów automatycznych oraz wnętrze ze stali szlachetnej.
AEG MBB1756SEM
Pośród małych mikrofalówek do zabudowy można śmiało zdecydować się na model AEG MBB1756SEM. Jego pojemność wynosi 16,8 litrów, a szerokość talerza we wnętrzu mierzy dokładnie 27,2 cm.
AEG MBB1756SEM to mikrofalówka nie za droga, oferująca raczej podstawowe funkcjonalności i 5 poziomów ustawienia mocy. Dodatkowo można zaprogramować swoje ulubione ustawienia dotykając symbolu gwiazdki.
Jak w większości modeli w naszym rankingu mikrofali do zabudowy, ta mikrofalówka także posiada automatyczną funkcję rozmrażania, a więc sama policzy potrzebny czas zależnie od wybranej wagi potrawy.
Najlepsze mikrofalówki do zabudowy – co je wyróżnia?
Podobnie jak w przypadku wolnostojących mikrofalówek, najważniejsze kwestie przy wyborze urządzenia pod zabudowę obejmują pojemność i gabaryty, dopasowane do potrzeb i możliwości domowników.
Niebagatelne znaczenie ma także moc, jaką sprzęt dysponuje. Warto, żeby mikrofalówka miała moc co najmniej 800 W, a najlepiej 1000 W. Dzięki temu będzie działała sprawnie i szybko, podgrzewając potrawy dokładnie i równomiernie.
Dodatkowo wygodnie jest mieć do dyspozycji dobrze zaprogramowaną funkcję rozmrażania, sporą średnicę talerza obrotowego (albo brak talerza) i możliwość wyłączenia sygnałów dźwiękowych.
Wiele osób docenia też takie funkcje jak grillowanie, gotowanie na parze czy funkcję crisp, która ma za zadanie utrzymać chrupkość potraw. O takie bajery jednak znacznie ciężej albo po prostu trzeba zapłacić za nie więcej.
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.
#materiałreklamowy