• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Podobnie jak płyty typu gaz pod szkłem, płyty gazowo elektryczne do zabudowy stanowią kompromis pomiędzy rozwiązaniem tradycyjnym i w pełni nowoczesnym. Obie kategorie produktów łączy także fakt, że tworzą nisze na rynku.

W jakich sytuacjach warto zdecydować się na model tego typu? Jakich cech w nim szukać? I w końcu – które płyty gazowo elektryczne do zabudowy są najlepsze? O tym wszystkim będzie mowa w dzisiejszym materiale.

Sprawdź również: Jaką płytę grzewczą najlepiej wybrać? Różnice

Płyty gazowo elektryczne do zabudowy – Ranking

Model Ilość palników Dodatkowe funkcje Cena Gdzie kupić?
Electrolux KDI951723K 2 + 2 Booster, Stop&Go, timer 3429 zł
Electrolux KDI641723K 2 + 2 timer 1990 zł
Amica PCG64102 2 + 2 - 1199 zł
Teka JZC 96324 ABC 4 + 2 Booster, timer 3325 zł
Teka JZC 96342 BB 2 + 4 Booster, timer 3999 zł

płyty gazowo elektryczne do zabudowy ranking najlepszych modeli

Electrolux KDI951723K

Za jedną z najlepszych płyt gazowo elektrycznych do zabudowy uważam Electrolux KDI951723K. Po pierwsze dlatego, że to jeden z niewielu modeli w tej kategorii, który pochodzi od zaufanego, sprawdzonego producenta.

Do drugie dlatego, że mamy tu do czynienia z najwygodniejszych rozstawem pól indukcyjnych, umożliwiającym łatwe korzystanie z dużych naczyń. Zwracaliśmy na to szczególną uwagę tworząc rankingi standardowych płyt indukcyjnych, jak i modeli 70-80 cm oraz największych 90 cm płyt.

Po trzecie dlatego, że jeśli chodzi o część, którą tworzy płyta indukcyjna, mamy do czynienia z najwygodniejszym na rynku panelem sterowania czyli manipulatorem +/- dla każdego z pól. Dla części z palnikami gazowymi przewidziano z kolei równie wygodne, klasyczne pokrętła.

Strefy indukcyjne dysponują opcją Booster, timerem, funkcją Stop and Go i 3-stopniową funkcją kontroli ciepła pozostałego.

płyty gazowo elektryczne do zabudowy ranking

Electrolux KDI641723K

O ile model KDI951723K nie należy do najtańszych, tak na Electrolux KDI641723K może zdecydować się każdy. I każdy będzie czuł się komfortowo obsługując ten sprzęt. Sterowanie jest bowiem maksymalnie intuicyjne, a czyszczenie – dzięki szklanej powierzchni i kilkuczęściowemu żeliwnemu rusztowi – nie wymaga wiele wysiłku. Wydłużone pole indukcyjne umożliwi korzystanie z podłużnych naczyń, takich jak brytfanki.

Dodatkowo mamy do dyspozycji timer, który można ustawić na maksymalnie 60 minut. Może on jednocześnie pełnić funkcję minutnika wtedy, kiedy nie używamy płyty. Pracę z płytą ułatwia też 9 dostępnych ustawień mocy StepPower. Dzięki temu nie trzeba zaglądać pod palnik, żeby zweryfikować moc płomienia.

płyty kuchenne gazowo-elektryczne do zabudowy

Amica PCG64102

Godnym zaufania modelem jest też Amica PCG64102. To jedna z najtańszych opcji pośród płyt gazowo elektrycznych do zabudowy. W przeciwieństwie do modeli opisanych wyżej, to model gazowo-ceramiczny.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy oszczędzić pieniądze, a jednocześnie zyskujemy wyższą efektywność niż gdybyśmy decydowali się na zwykłą płytę elektryczną. Co więcej, płyty ceramiczne słyną z tego, że potrafią przeżyć bez awarii nawet ponad 20 lat, więc kupujemy urządzenie z założenia bezawaryjne i długowieczne.

Ruszty żeliwne w części płyty gazowej zapewniają najwyższą stabilność, a dzięki powierzchni ze szkła hartowanego czyszczenie jest bardzo łatwe.

Dla pól ceramicznych liczba poziomów mocy wynosi 6, a dla palników gazowych przewidziano ogranicznik temperatury. W pokrętle mamy też do dyspozycji elektryczny zapalacz.

dobra płyta gazowo elektryczna 6 palnikowa

Teka JZC 96324 ABC

Płyty gazowo elektryczne do zabudowy spod szyldu Teka to już nieco droższe sprzęty, które jednak oferują naprawdę dużą przestrzeń do gotowania i wysoką funkcjonalność. Jednym z modeli, który znalazł się w naszym zestawieniu jest mierzący 90 cm szerokości JZC 96324 ABC, który wyposażono w 4 pola indukcyjne i 2 pola gazowe.

Zaletą tego modelu są wysokowydajne palniki, które zmniejszają zużycie gazu, a jednocześnie i wytwarzanie tlenku węgla. Dodatkowo producent zaprojektował wygodne i solidne żeliwne ruszty, po których można łatwo przesuwać garnki.

Kontrola intensywności płomienia jest bardzo precyzyjna – możliwy jest wybór z zakresu mocy od 1 do 9. Dla strefy indukcyjnej przewidziano równie dokładne sterowanie sensorowe. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości szkła ceramicznego, płyta jest nie tylko łatwa w czyszczeniu, ale i wyjątkowo elegancko się prezentuje.

Nie zabrakło oczywiście funkcjonalnych opcji timera oraz Power Plus, czyli Boostera. W pokrętle jest też wbudowana automatyczna zapalarka.

płyta gazowo elektryczna 6 palnikowa

Teka JZC 96342 BB

Ostatnia, ale wcale nie najgorsza – Teka JZC 96342 BB ma sporo do zaoferowania, ale i kosztuje swoje. Płytę tworzy połączenie czterech palników gazowych (o mocy 1 kW, 1,7 kW, 2,8 kW oraz 4 kW) z dwoma polami indukcyjnymi (o średnicy 14,5 cm oraz 18 cm).

Tu także mamy do dyspozycji najwygodniejsze sterowanie sensorowe MultiSlider dla każdego z pól indukcyjnych, jak i technologię ExactFlame z pozmiomami mocy od 1 do 9 dla palników gazowych. Nie brakuje też elektrycznych zapalaczy w pokrętłach.

Żeliwne ruszty są stabilne, a jednocześnie zaprojektowane tak, żeby można było łatwo przesuwać po nich garnki. Powierzchnia ze szkła ceramicznego jest łatwa w czyszczeniu, a pośród funkcji dodatkowych nie brakuje takich opcji jak timer, blokada rodzicielska, wskaźnik ciepła resztkowego oraz Power Plus (Booster).

płyty gazowo elektryczne do zabudowy

Electrolux KDI641723K

Płyty gazowo elektryczne do zabudowy – czy warto?

Połączene palników gazowych i elektrycznych, ceramicznych albo indukcyjnych pól grzejnych pozwala dowolnie dobierać źródło grzania do gotowanych potraw. Na takim urządzeniu przygotujesz dania w sposób tradycyjny, zachowując ich unikalny smak, a jednocześnie skorzystasz z zalet szybkiego podgrzewania.

Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem są palniki gazowe z polami indukcyjnymi, ponieważ takie połączenie oferuje możliwość korzystania z najnowocześniejszych zdobyczy technologicznych.

Możesz wtedy na przykład swobodnie korzystać z dużych, podłużnych naczyń, np. brytfanek dzięki łączonym polom, a także cieszyć się funkcjonalnym timerem, Boosterem czy funkcją Stop&Go. Z tego względu w powyższym rankingu znajdziesz głównie tego typu modele.

Największą wadą tego rozwiązania jest prawdopodobnie fakt, że będziemy zmuszeni wyposażyć się w naczynia na indukcję, a to zawsze dodatkowy wydatek.

Czytaj także: Dobra płyta gazowa do zabudowy – jaką wybrać?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

#materiałreklamowy

Oceń ten post