• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Model ExVac880 T+ marki Mamibot to inteligentny robot sprzątający, który został wzbogacony o nową aplikację mobilną dla ułatwienia sterowania sprzętem.

Choć mogłoby się wydawać, że na rynku automatycznych robotów sprzątających niewiele rzeczy jest już w stanie zaskoczyć, tak model ExVac880 T+ od marki Mamibot okazuje się jednak dowodem na stały rozwój urządzeń ze swojej kategorii. Sprzęt ten został bowiem wyposażony w szereg nowoczesnych technologii, a także niezwykle funkcjonalnych rozwiązań, które wpływają zarówno na samą pracę urządzenia, jak i jej efekty.

Co więcej, producent wziął jednocześnie pod uwagę wszelkie opinie Klientów, tym samym umożliwiając im łatwe sterowanie sprzętem poprzez nową aplikację mobilną Smart Mamibot.

W dalszej części artykułu przyjrzymy się więc najciekawszym parametrom oraz funkcjom mającym bezpośredni wpływ na komfort użytkowania i precyzję sprzątania.

Zobacz: Bezprzewodowy robot myjący okna – nowy Mamibot W200 SkyBot

Zawartość zestawu Mamibot ExVac880 T+

Zawartość zestawu Mamibot ExVac880 T+

Producent szczegółowo zadbał o to, aby każdy użytkownik już od pierwszego momentu po zakupie modelu ExVac880 T+ otrzymał wszystko to, co niezbędne. To właśnie dlatego w zestawie, oprócz samego robota sprzątającego, znajdują się akcesoria takie, jak:

 • Stacja ładująca i przewód zasilający,
 • Pilot do zdalnego sterowania,
 • Dwa komplety szczotek bocznych,
 • Zapasowy filtr HEPA i gąbkowy,
 • Dwie ściereczki z mikrofibry,
 • Narzędzie do czyszczenia szczotki głównej,
 • Zbiornik na wodę,
 • Instrukcja obsługi oraz karta gwarancyjna.

Tak bogate wyposażenie jest gwarancją bezproblemowego użytkowania sprzętu nawet przez długi czas, jednocześnie nie wymuszając na użytkownikach przeznaczania dodatkowych kwot na zakup niezbędnych akcesoriów.

Kluczowe parametry modelu ExVac880 T+

Dokładna specyfikacja robota, która została zaprezentowana przez producenta, zapewnia użytkownikowi kluczowe informacje dotyczących zakupionego sprzętu.

W przypadku modelu ExVac880 T+ mamy więc do czynienia z akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 2550 mAh, a także mocą ssącą na maksymalnym poziomie 2880 Pa. Co więcej, możliwe jest również dostosowywanie mocy odkurzania do danych potrzeb oraz wymagań, a wszystko to dzięki nowoczesnemu silnikowi poruszającemu się z prędkością 23000 obr/min.

Urządzenie zaskakuje także niezwykle precyzyjnym systemem nawigacyjnym, który stanowi połączenie czterordzeniowego układu R16 + DDR A7 połączonych z algorytmem SLAM zasilanym przez nawigację laserową LDS 4.0. To właśnie dzięki temu robot skanuje otoczenie z prędkością 312 x 360°/min, tym samym gwarantując niezwykle precyzyjne tworzenie nowych map, dokładne sprzątanie danych powierzchni, a także bezproblemowy powrót do stacji ładującej.

Budowa i funkcje urządzenia

Budowa i funkcje urządzenia

Przy widoku z góry urządzenie posiada kilka charakterystycznych elementów, do których z pewnością należy zaliczyć wypukły LIDAR, czyli system radaru laserowego. Jego zadaniem okazuje się precyzyjne skanowanie otoczenia w celu optymalnego dopasowania trasy sprzątania, a także omijania napotkanych przeszkód. Tuż nad nim znajdują się natomiast dwa przyciski, przy czym pierwszy z nich służy do rozpoczynania lub wstrzymywania pracy, a drugi ma na celu odesłanie robota do stacji ładującej. Poniżej widoczny jest również wskaźnik Wi-Fi.

ExVac880 T+

Na przodzie urządzenia umieszczony został zderzak oraz czujnik podczerwieni, a przy prawym boku wyróżnia się gniazdo zasilania i główny włącznik sprzętu.

Spód urządzenia to przede wszystkim koła napędowe, szczotki boczne, szczotka główna, a także czujniki zbocza oraz kontakty ładowania.

Przejdźmy jednak do najważniejszych, a zarazem niezwykle przydatnych funkcji modelu ExVac880 T+.

Mopowanie

Odświeżony robot sprzątający od Mamibot to gwarancja nie tylko dokładnego odkurzania, ale i odświeżania podłóg przy użyciu funkcji mopowania. W tym celu producent wyposażył sprzęt w dodatkowy zbiornik na wodę, którego pojemność wynosi aż 370 ml. Zadaniem użytkownika okazuje się więc jedynie napełnienie go płynem, zamontowanie w urządzeniu, a także dopasowanie jednego z trzech poziomów dozowania wody.

Skuteczna filtracja

Mamibot ExVac880 T+

ExVac880 T+ posiada 3-stopniowy system filtracji, który okazuje się gwarancją skutecznego zabezpieczenia przed reemisją wszelkich zgromadzonych zanieczyszczeń do wdychanego powietrza. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób zmagających się z alergiami oraz użytkowników ceniących sobie trwałe utrzymanie czystości.

Przemyślana konstrukcja

Wysokość robota sięga zaledwie 9,8 cm, dlatego też jest on w stanie skutecznie odkurzyć nawet trudno dostępne obszary pod meblami. Co więcej, sprzęt bezproblemowo pokonuje także progi o maksymalnej wysokości 1,5 cm, przez co bardzo dobrze radzi sobie z przemieszczaniem się między pomieszczeniami oraz wjeżdżaniem na dywany.

Wygodne sterowanie

Sterowanie urządzeniem

Każdorazowe schylanie się w celu uruchomienia robota, czy też odesłania go do stacji ładującej, z czasem okazuje się niezwykle uciążliwe. Dlatego też marka Mamibot postanowiła wprowadzić wygodne rozwiązania, których celem jest ułatwienie sterowania sprzętem.

Każdy użytkownik może więc wybierać spośród kilku opcji. Pierwszą z nich jest dołączony do zestawu pilot dedykowany osobom starszym, a także zwolennikom sprawdzonych i skutecznych metod, którzy nie przepadają za korzystaniem ze smartfonów. Do funkcji pilota zaliczane są aspekty takie, jak:

 • Włączanie i wyłączanie urządzenia,
 • Inteligentne czyszczenie,
 • Powrót do stacji ładującej,
 • Wybór kierunku, w którym robot ma się poruszać,
 • Ustawienia mocy ssącej i zegara,
 • Sprzątanie wybranego pokoju,
 • Mopowanie,
 • Ustanowienie harmonogramu odkurzania,
 • Precyzyjne czyszczenie krawędzi pomieszczenia.

Co więcej, urządzenie jest również kompatybilne z Google Home oraz Amazon Alexa, tym samym umożliwiając sterowanie przy użyciu poleceń głosowych.

I choć wykorzystywanie pilota lub komunikatów ustnych okazują się niezwykle proste oraz intuicyjne, producent oferuje także możliwość zainstalowania nowej aplikacji mobilnej Smart Mamibot, która została stworzona ze względu na opinie użytkowników dotyczące poprzedniej aplikacji o nazwie WeBack.  Jest ona nie tylko całkowicie darmowa, ale i dostępna zarówno dla użytkowników systemu iOS, jak i Android.

Smart Mamibot – zalety aplikacji mobilnej

Smart Mamibot – zalety aplikacji mobilnej

Korzystanie z aplikacji Smart Mamibot przynosi użytkownikom szereg niezwykle przydatnych korzyści. Zacznijmy jednak od początku, czyli konfiguracji zakupionego sprzętu. Cały proces jest szczegółowo i jasno opisany w załączonej instrukcji obsługi, a pierwszym jego krokiem okazuje się pobranie aplikacji, założenie indywidualnego konta, a następnie wybór odpowiedniego urządzenia z listy wszystkich akcesoriów domowych.

Smart Mamibot przeprowadza nowych użytkowników przez wszystkie konieczne do wykonania działania, po czym wyświetla intuicyjny ekran startowy. I choć przy pierwszym użyciu jest on niemal całkowicie pusty, tak uruchomienie robota skutkuje natychmiastowym rozpoczęciem tworzenia mapy.

Z poziomu aplikacji możliwe jest wykonanie zaskakującej ilości czynności, do których zalicza się wybór konkretnego trybu pracy, odesłanie sprzętu do stacji ładującej, ustanowienie wirtualnych ścian, czyli obszarów, które urządzenie ma omijać, a także podział całego domu lub mieszkania na poszczególne pomieszczenia.

W ustawieniach użytkownik ma natomiast dostęp do wyboru mocy ssącej oraz poziomu dozowania wody, zaplanowania harmonogramów sprzątania, a nawet zmniejszenia lub zwiększenia poziomu głośności komunikatów, które wydaje sprzęt.

Jedynym minusem może więc okazać się stosunkowo niejasne tłumaczenie, co jednak nie przeszkadza w sprawnym korzystaniu z aplikacji.

Sprawdź: Odświeżona nowość od Mamibot – robot sprzątający ExVac 660 T+

Efekty pracy robota sprzątającego ExVac880 T+

Efekty pracy robota sprzątającego ExVac880 T+

Odświeżona wersja klasycznego już modelu ExVac880S, czyli ExVac880 T+, doskonale sprawdza się w pracy na zróżnicowanych powierzchniach, przy czym zarówno kafle, jak i panele, wykładziny, a nawet dywany, nie są dla niego wyzwaniem. Dużym plusem jest także precyzyjne wymiatanie wszelkich drobinek z obszarów przy listwach oraz w kątach pomieszczeń, a wszystko to ze względu na wydłużone szczotki boczne.

Uwagę warto również zwrócić na niezwykle łatwą obsługę sprzętu, która może odbywać się na dogodny dla użytkownika sposób. Intuicyjny pilot i nowa aplikacja mobilna nie są jednak wyłącznymi atutami modelu. Sprzęt w zadowalający sposób radzi sobie także z usuwaniem drobnych zanieczyszczeń przy użyciu funkcji mopowania, tym samym odświeżając podłogi.

Plusem jest również niezwykle pojemny zbiornik, którego demontaż i opróżnianie okazuje się niezwykle łatwe. Nie sposób zapomnieć także o nowoczesnym, stylowym wyglądzie, ponieważ dzięki niemu urządzenie jest w stanie wpasować się w dowolny wystrój wnętrza. Co więcej, produkt od Mamibot stanowi jednocześnie doskonałe połączenie jakości oraz stosunkowo niskiej ceny.

O pozostałych zaletach oraz atutach modelu ExVac880 T+ z pewnością warto przekonać się na własne oczy.

#materiałreklamowy

1/5 - (1 vote)