• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 miesiąc temu

Naczelny Sąd Administracyjny wydał nowy wyrok. Niestety, nie spodoba się on raczej nikomu z nas – Abonament RTV obowiązuje również w kwestii smartfonów.

Abonament RTV to opłata finansująca funkcjonowanie Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, jakkolwiek kontrowersyjny nie jest to od dawna temat. Musi płacić go mieszkaniec każdego gospodarstwa domowego, w którym jest co najmniej jeden odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny no, albo mamy samochód i radio samochodowe.

Tymczasem, Sąd Administracyjny ma dla nas jeszcze gorszą wiadomość. Kiedyś wystarczyło nie mieć radia i telewizora, aby unikać abonamentu RTV. Teraz nie jest już tak lekko – ich zdaniem smartfon to również odbiornik radiofoniczny. Komputer czy laptop zresztą również, bo można na nich oglądać telewizję publiczną czy słuchać radia. Ciężko się zresztą z tym nie zgodzić, prawda?

Sprawdź: Abonament RTV w 2023 – ile wynosi? Kto musi go płacić?

NSA stwierdził, że skoro abonament RTV pobiera się w celu umożliwienia realizacji misji publicznej, to z definicji powinien obowiązywać on wszystkie urządzenia, które umożliwiają odbiór publicznej telewizji i publicznego radia. Prawdę powiedziawszy, takie rozumowanie ma sporo sensu. Pytanie jednak, czy w takich czasach abonament RTV ma jeszcze sens.

Telefon czy komputer ma każdy i ciężko z tym dyskutować. A ściągalność abonamentu RTV jest śmiesznie niska w porównaniu z tym, ile telewizorów jest w Polsce. Może już czas pomyśleć nad rozsądniejszą opłatą, albo w ogóle z takowej zrezygnować? Sytuacja polityczny sprzyja właśnie bardzo dużym zmianom, aż szkoda tego nie wykorzystać.

Zobacz też:
Mercedes odblokuje pełną prędkość samochodów w ramach abonamentu
Superliga jest legalna. UEFA przegrała w sądzie
UOKiK bierze się za fałszywe recenzje w internecie

Oceń ten post