• Ostatnia modyfikacja artykułu:4 miesiące temu

ASUS zaprezentował zupełnie nowy monitor gamingowy z serii ROG Swift. Tym razem, udało im się osiągnąć częstotliwość odświeżania obrazu 500 Hz.

Wygląda na to, że ASUS sięgnął kolejny raz po rekord. Ich wydany w 2020 roku model ROG Swift jako pierwszy na rynku osiągnął częstotliwość odświeżania obrazu 360 Hz. Tym razem, firma kolejny raz pobiła ustanowiony przez siebie rekord. Najnowszy model ma aż 500 Hz – to prawdziwy potwór i najszybszy model na rynku.

Nowy monitor ASUS Rog Swift to dość niewielki, bo jedynie 24-calowy model. Wyposażono go w matrycę E-TN (Esports TN) o maksymalnej rozdzielczości 1080p. Wyraźnie widać więc, że mówimy tutaj o produkcie typowo e-sportowym. Nie chodzi tutaj o najlepszą jakość obrazu czy głęboki kontrast. Ma być szybko i wydajnie! To sprzęt dla profesjonalistów, a nie „niedzielnych” graczy.

Sprawdź: Monitor gamingowy do 1500 zł – najlepsze modele

Oczywiście, aby w pełni wykorzystać potencjał nowego monitora, będziemy potrzebowali bardzo wydajnej karty graficznej. 500 klatek na sekundę może być ciężkie do osiągnięcia nawet w typowo e-sportowych grach takich jak League of Legends czy Counter Strike: Global Offensive.

Ciężko nie zauważyć, że pojawienie się takiego monitora było tylko i wyłącznie kwestią czasu. Chiński producent BOE zapowiedział panele 500 Hz już kilka miesięcy temu. Asus będzie więc prawdopodobnie pierwszym producentem, który je wykorzysta. No, chyba że jakaś inna firma stworzyła je równolegle i postanowiła na razie nie chwalić się swoim osiągnięciem. Niestety, jak na razie nie znamy ani dostępności, ani daty premiery ani tym bardziej ceny.

Zobacz też:
BOE zapowiada pierwszy na świecie monitor gamingowy 500 Hz
Asus zapowiada swój pierwszy dysk SSD – ROG Strix SQ7
Xiaomi Redmi Curved Monitor – monitor gamingowy za 850 zł?

Oceń ten post