• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 tygodnie temu

Asus ogłosił zupełnie nowy produkt w ich ofercie. ROG Strix SQ7 to pierwszy dysk SSD ich produkcji.

Markę Asus doskonale kojarzymy z licznego sprzętu komputerowego. W ich portfolio najdziemy przecież laptopy, podzespoły komputerowe takie jak karty graficzne i płyty główne, monitory, słuchawki i inne peryferia dla graczy. Wygląda na to, że już wkrótce do tego olbrzymiego i różnorodnego grona dołączą też dyski SSD.

Jak na razie, Asus zapowiedział tylko jeden konkretny model – ROG Strix SQ7 o pojemności 1 TB. Niestety, firma nie zdradziła nam jeszcze całej specyfikacji – jedyna pewna informacja to jego format. To dysk M.2-2280 z interfejsem PCIe 4.0 x 4. Oprócz tego, otrzymaliśmy też poglądowy render.

Sprawdź: Zewnętrzny dysk SSD – najlepsze modele

Wyraźnie widać więc, że ROG Strix SQ7 będzie sprzętem celującym raczej w segment gamingowy. Asus wyposażył go w specjalny radiator oddający ciepło, czego raczej nie spotyka się w „standardowych” dyskach. Oczywiście, jak na razie to tylko render, prawdziwe szczegóły poznamy dopiero na pierwszych zdjęciach.

Asus ROG Strix SQ7 to na tą chwilę więcej pytań niż odpowiedzi. Nie wiemy przecież, czy będzie on kompatybilny tylko z komputerami, czy może również z PlayStation 5. Nie znamy też prędkości odczytu i zapisu ani nawet sugerowanej ceny. Całą informację należy potraktować więc raczej jako zapowiedź, niż konkretne ogłoszenie. Tak czy inaczej, z niecierpliwością czekamy na to, co wymyśli w tej kwestii Asus. To w końcu zupełnie nieprzetarty przez nich szlak.

Zobacz też:
Verbatim prezentuje WOV – jednorazowy dysk SSD
Mac Studio nie pozwala na wymianę dysku SSD
MSI Spatium – nowe superwydajne SSD na PCIe 4.0

Oceń ten post