• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 miesiące temu

Bethesda Launcher zostanie zamknięty już 11 maja. Na szczęście, możemy przenieść niemal całą zawartość na Steama.

Wygląda na to, że Microsoft zdecydował się w końcu na dość spory krok, o którym wspominał już od bardzo dawna. Bethesda Launcher zostaje oficjalnie zamknięty. Od 11 maja oprogramowanie przestanie być dostępne, a wszystkie zakupione gry będziemy musieli przenieść na platformę Steam. Na szczęście, proces ma być dość prosty i wygodny.

Bethesda Launcher to dość stare oprogramowanie, które miały być jedyną platformą na wszystkie gry produkcji tego studia. Pojawiły się nawet pomysły, żeby niektóre tytuły były dla niej w pełni ekskluzywne. Dokładnie tak stało się zresztą z Falloutem 76, którego gracze nie przyjęli zbyt ciepło. Po tym zdarzeniu, zdecydowano o stopniowym wygaszeniu produktu. Jak widać, nie będzie ono jednak aż tak stopniowe.

Sprawdź: Monitor gamingowy do 1500 zł – najlepsze modele

Zamknięcie Bethesda Launcher nie oznacza jednak, że stracimy nasze gry i środki. Na Steam będziemy w stanie przenieść wszystkie posiadane gry i pieniądze z portfela. Niestety, zapisy z gier single-player będą wymagały ręcznego przeniesienia. Co ciekawe, jak na razie nie możemy zrobić tego w grze Wolfenstein: Youngblood. Z pewnością błąd zostanie jednak wkrótce naprawiony.

Ciężko nie zauważyć, że chyba żaden fan gier Bethesdy nie będzie rozpaczał z powodu zamknięcia ich launchera. Steam jest po prostu znacznie wygodniejszy i większość graczy ma już go na swoim komputerze. To zdecydowanie krok w dobrym kierunku.

Zobacz też:
Bethesda oficjalnie własnością Microsoft. UE dała zielone świało
CODEX – legendarna grupa hakerów odchodzi na emeryturę
Steam Deck z Windowsem 11? To już w pełni możliwe!

1/5 - (1 vote)