GeForce Now to bardzo ceniona usługa w chmurze, która pozwala na streaming gier PC. Obecnie Nvidia zapowiedziała, że będzie współpracować z kolejnymi platformami.

Założenie jest proste: możesz strumieniować gry PC z chmury na dowolne urządzenie, a od teraz również na iPhone’a i iPada. Co więcej, od pierwszego kwartału 2021 r. będzie też możliwość transmitowania gier bezpośrednio do przeglądarki Chrome.

Pojawienie się GeForce Now na iOS oznacza, że na telefonach iPhone zagości ponownie Fortnite. Tu warto dodać, że jakiś czas temu Apple usunęła ze sklepu Fortnite’a, bo jego wydawca próbował uniknąć płacenia prowizji.

Normalnie GeForce Now również nie trafiłaby na iOS, bo Nvidii także nie podobają się wysokie prowizje, jakie należy przekazywać producentowi iPhone’a. Ale uwaga! Firmie udało się zastosować dość proste obejście – zamiast aplikacji mobilnej, usługa będzie oferowana bezpośrednio w przeglądarce www jako aplikacja PWA (progressive web app). W wiele gier najlepiej gra się na gamepadzie i Nvidia zdaje sobie z tego sprawę, dlatego zadbała, aby GeForce Now obsługiwała gamepady przez Bluetooth, nawet jeśli jest dostępna w formie aplikacji PWA.

GeForce Now dostępne platformy

W co konkretnie można grać na GeForce Now? Platforma ma wiele świetnych tytułów. Łącznie jest ich już ponad 1500. Dodatkowo usługa Nvidii łączy się z kontami Steam, Epic czy Ubisoft Connect, aby pozwolić na strumieniowe przesyłanie gier, które już posiadamy. Na platformie ma pojawić się także Cyberpunk 2077, ponieważ Nvidia nawiązała współpracę z Gog.com.

Do tego na platformie znajdziemy też wiele gier free-to-play, takich jak Destiny 2, Dota 2 czy Apex Legends. Tak więc jest w co grać!

GeForce Now będzie działać bezpośrednio w przeglądarce Safari, ale Nvidia chce też zapewnić obsługę Chrome’a. Obecnie usługa działa bowiem w taki sposób, że trzeba zainstalować specjalną aplikację, która zapewnia do niej dostęp. Od pierwszego kwartału będzie jednak dostępna na Chromie, co z pewnością ucieszy wielu użytkowników PC.

Nie musisz mieć wydajnego PC

Nvidia informuje, że gracze strumieniują ponad 15 mln rozgrywki w każdym miesiącu. W najbliższym czasie firma będzie musiała nawet dostawić kolejne serwery w Europie, aby sprostać potrzebom graczy.

Co jednak najważniejsze, do korzystania z usługi nie potrzebujemy wydajnego sprzętu. Za 25 zł/mc możesz uruchamiać gry nawet z technologią RTX (ray tracing) i podziwiać świetne efekty wizualne!

Źródło: PCWorld.com