• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Corsair ma świetny nowy produkt dla miłośników PlayStation 5. Wprowadzili do swojej oferty dysk SSD M.2 stworzony specjalnie z myślą o tej konsoli – MP600 PRO LPX.

Zastanawialiście się kiedyś jaki dysk najlepiej sprawdzi się w waszym PlayStation 5? Corsair może mieć na to pytanie mocną odpowiedź. Ogłosili właśnie najnowszy model w swojej ofercie – MP600 PRO LPX stworzony specjalnie do pracy z konsolami. Zapowiada się naprawdę nieźle!

MP600 PRO LPX to dysk SSD ze złączem M.2 dostępny w pojemnościach od 500 GB do 4 TB. Corsair zdecydowanie postawił tutaj na wydajność – prędkość odczytu to 7100 MB/s a zapisu to 6800 MB/s. Całość została wykonana w technologii 3D NAND TLC, czyli w systemie trójbitowym. To rozsądny kompromis pomiędzy wydajnością a żywotnością.

Sprawdź: Słuchawki do PlayStation 5 – najlepsze modele

Największym atutem MP600 PRO LPX jest jednak jego konstrukcja. Przede wszystkim, możemy zainstalować go w PlayStation 5 w dosłownie kilka minut nie naruszając przy tym gwarancji. Sam konsola natychmiast „zauważy” nowe urządzenie i dodatkowa pamięć będzie od razu dostępna do użytku.

Corsair doskonale zdaje sobie również sprawę, że dysk w PS5 może pracować pod dużym obciążeniem. Wyposażyli go więc w niskoprofilowy aluminiowy radiator pełniący rolę chłodzenia pasywnego. Firma utrzymuje, że dzięki temu ich dysk zachowa niską temperaturę nawet w najbardziej wymagających momentach. Dają też pięcioletnią gwarancję na jego niezawodność.

Nowy dysk Corsair trafił już do sprzedaży w europejskiej dystrybucji. Za wersję 500 GB zapłacimy około 525 złotych, wersja 4 TB to jednak wydatek przekraczający 4 tysiące złotych!

Zobacz też:
Actina Powered by Corsair iCUE – szaleństwo mocy i RGB
Jaki dysk SSD do PC? Rozważ Corsair MP600 Pro SSD
Poznaj ECLLPSE – przenośny dysk SSD, który zabierzesz nawet pod prysznic

Oceń ten post