• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Od zera do setki w 1,8 sekundy? Tak, dobrze czytasz. Taki właśnie jest najnowszy, elektryczny trójkołowiec Daymak Spiritus.

Firma finansuje nowy pojazd za pomocą crowdfundingu, a jest to Daymak Spiritus z miejscem dla dwóch osób. Ponoć jeździ się nim jak gokartem, a dodatkowo wykorzystuje on wiele nowoczesnych technologii.

Daymak Spiritus na razie dostępny jest w przedsprzedaży. Jeśli wpłacimy 100 dol., zyskamy gwarancję, że nie zabraknie dla nas egzemplarzy, a oprócz tego otrzymamy niższą cenę w momencie debiutu nowego EV. Firma liczy, że zbierze 5000 zamówień.

Samochód ma panele słoneczne do ładowania, a także bezprzewodową ładowarkę własnej produkcji. Wersja Ultimate (149 tys. dol. ) ma wspomniane błyskawiczne przyspieszenie, a ponadto uzyskuje zasięg 480 km. Do tego pojawi się jeszcze wersja Deluxe z zasięgiem do 300 km i przy cenie wynoszącej od 19 995 dol.

Jeśli chodzi o design, Spiritus to takie trochę połączenie Batmobile’u z rowerem. Kampania crowdfundingowa zakończy się 23 lipca, a produkcja powinna oficjalnie ruszyć w 2023 r.

Spiritus to jeden z sześciu pojazdów z serii Avvenire firmy Daymak. Pozostałe to Terra, czyli e-rower zaprojektowany do jazdy po drogach i poza nimi, oraz Skyrider, który firma opisuje jako “wysoce wydajny samochód elektryczny zdolny do latania”. Jak widać, ta marka stawia na zdecydowanie oryginalne pojazdy!

Zobacz też:
Hyundai wyprodukuje czworonożny samochód
Samochód elektryczny Apple w 2024 r.

Źródło: Engadget.com

Oceń ten post