• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Czy Microsoft pracuje nad nową konsolą? W oficjalnych dokumentach pojawiła się tajemnicza nazwa kodowa Xbox Keystone – pole do spekulacji jest olbrzymie!

Od premiery najnowszej konsoli Microsoftu minęły już prawie dwa lata. Ciężko jednak nie zauważyć, że sprzęt wciąż jest niesamowicie nowoczesny i aktualny. Wielu użytkowników nie zdążyło się nawet przerzucić na nowy model i wciąż korzysta ze starszych wersji. Tymczasem w internecie zawrzało – czy Microsoft planuje nowego Xboxa?

Oczywiście, nie są to niczym nie poparte spekulacje. W oficjalnych dokumentach Microsoftu pojawił się nowy wpis. Konkretniej, chodzi o produkt znany pod nazwą kodową Xbox Keystone. Co ciekawe, na liście tuż obok znajdują się Durango i Scarlett, czyli kodowe odpowiedniki konsol Xbox One i Series X|S. Czy to przypadek, czy szykuje się nowa konsola?

Sprawdź: Monitor gamingowy – najlepsze modele

Na tym etapie nie da się tego jednoznacznie stwierdzić. Istnieje spora szansa, że mowa o nowym akcesorium do ich najnowszych konsol, albo o czymś powiązanym z usługą xCloud. Równie dobrze może to jednak naprawdę być nowa wersja Xboxa!

Niestety, ta druga opcja nie jest zbyt prawdopodobna. Po pierwsze, Microsoft wyraźnie zaznaczył, że konsole nie są ich priorytetem. Zamiast tego chcą raczej rozwijać usługi grania w chmurze. Warto również wziąć pod uwagę, że globalny niedobór komponentów wpływa niekorzystnie na produkcje aktualnych modeli. Wydanie całkowicie nowej konsoli tak szybko po poprzedniej byłoby bardzo dziwnym ruchem.

Ostatnia opcja to reedycja i odświeżenie aktualnego modelu. Być może do sprzedaży trafi bardzo podobna, ale delikatnie ulepszona wersja!

Zobacz też:
Microsoft całkowicie zablokuje makra VBA pobierane z internetu
Microsoft tworzy własny metaverse z pomocą Activision Blizzard
Xbox Game Pass ma już 25 milionów aktywnych użytkowników

Oceń ten post