• Ostatnia modyfikacja artykułu:8 miesięcy temu

Elon Musk ogłosił swój nowy wynalazek. Chatbot Grok przypominający ChatGPT będzie dostępny dla abonentów X Premium.

Od dawna wiedzieliśmy o tym, że Elon Musk zazdrościł nieco OpenAI olbrzymiego sukcesu oprogramowania ChatGPT. Nic zresztą dziwnego, jakiś czas temu sprzedał wszystkie swoje udziały w tej firmie i nie udało mu się ich odzyskać. Nic jednak straconego – stworzył własną konkurencję dla ich AI, czyli chatbota Grok. Jak go reklamuje? Będzie lepszy, zabawniejszy i bez cenzury. No i ma poczucie humoru, pytanie tylko czy nie zbyt specyficzne.

Sprawdź: Czy sztuczna inteligencja zabierze ci pracę?

Oczywiście, Grok jest jak na razie w fazie prototypowej i zostanie udostępniony tylko pewnej liczbie użytkowników, jak na razie tylko dla subskrybentów planu premium X, czyli dawnego Twittera. Elon Musk zaznaczył jednak, że będzie w przyszłości dostępny zarówno poprzez X jak i jako samodzielna aplikacja. Pytanie tylko czy za darmo.

Największe zalety? Będzie on mógł korzystać z pełnych zasobów platformy X, co sprawi, że jego wiedza powinna być całkiem aktualna i będzie mógł być na bieżąco z najnowszymi trendami. Pytanie tylko czy X jest dobrym i wiarygodnym źródłem informacji i Grok będzie jakkolwiek użyteczny. Wydaje się raczej, że nie o to tutaj chodzi. Elon Musk zapowiedział od razu, że chatbot będzie odpowiadał na trudne pytania i nie będzie stosował cenzury. Nie chodzi tutaj raczej o wiedzę a o kontrowersje i przyciągnięcie do siebie pewnej bardzo specyficznej grupy użytkowników.

Zobacz też:
ChatGPT już wkrótce otrzyma długo wyczekiwaną funkcję
Twitter skończy na bruku? Elon Musk nie płaci czynszu
Twitter, a raczej X, będzie już wkrótce płatny

Oceń ten post