• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 miesiące temu

ChatGPT otrzymał zupełnie nową funkcję. Jak na razie dostępna jest jedynie dla wąskiej grupy testerów.

ChatGTP wielokrotnie udowodnił już światu, że to niezwykle skomplikowane oprogramowanie o dużych możliwościach. Wygląda jednak na to, że OpenAI poszło o krok dalej i zdecydowało się na coś, czego mogliśmy spodziewać się od dawna. Nareszcie zintegrują ze sobą swoje dwa modele AI a drugim jest oczywiście DALL-E, konkurencja dla Midjourney.

Co to oznacza, cóż, po prostu tyle, że ChatGPT będzie w stanie generować również obrazy na podstawie naszych promptów. Wydaje się, że połączenie obu tych funkcjonalności to strzał w dziesiątkę. DALL-E stworzy świetne rysunki, ale musimy podawać mu dane w bardzo surowy i ustrukturyzowany sposób, ChatGPT pozwoli nam używać do tego naturalnego języka. A to naprawdę olbrzymi plus.

Sprawdź: Prompt engineering – co to jest?

Jak dotychczas, DALL-E było osobną aplikacją i zdecydowanie cieszyło się mniejszą popularnością niż konkurencyjne Midjourney. Wydaje się, że integracja z niesamowicie popularnym ChatemGPT to strzał w dziesiątkę. Przy okazji to dość naturalne, że OpenAI chce połączyć swoje modele w jeden zgrabny ekosystem. Tym bardziej jest to logiczne, biorąc pod uwagę, że obie technologie świetnie się uzupełniają.

Pozostaje najważniejsze pytanie – kiedy skończy się faza testów i z nowej opcji będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy. Wydaje się, że nie powinno zająć to zbyt dużo. To tylko integracja dwóch istniejących i działających już modeli, wszystko jest nieźle przetestowane.

Zobacz też:
OpenAI chce wykorzystać aż 10 milionów GPU od Nvidii
ChatGPT pisze książki… o zbieraniu grzybów. Co może pójść nie tak?
WorldID – twórca ChatGPT zapowiada identyfikator dla “prawdziwych ludzi”

Oceń ten post