• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Facebook może pochwalić się bardzo imponującym rekordem. Korzystają z niego już ponad 2 miliardy użytkowników.

Wygląda na to, że pogłoski o śmierci Facebooka były bardzo mocno przesadzone. Na początku czwartego kwartału 2021 roku stała się przecież rzecz niesłychana – platforma po raz pierwszy w historii zarejestrowała spadek liczny aktywnych użytkowników. Akcje firmy błyskawicznie spadły a wszyscy wieścili, że to już droga ku końcowi platformy.

Tymczasem, Facebook bardzo szybko odrobił straty. W ciągu roku udało im się pozyskać 70 milionów nowych użytkowników. Dzięki temu przebili bardzo psychologiczną barierę. Mają już dwa miliardy aktywnych użytkowników. To doskonały wynik, którym nie może pochwalić się żadna inna platforma społecznościowa.

Sprawdź: Smartfon do 1500 zł – jaki model warto wybrać?

Niemniej, Meta znajduje się wciąż w niezbyt korzystnej sytuacji. Nawet pomimo tego, że Facebook bije rekordy, to przychody firmy zmniejszyły się znacząco. W dodatku firma nie ukrywa, że wciąż będzie musiała dokonać cięć w personelu. W 2023 stawiają po prostu na maksymalną wydajność i minimalizację kosztów.

Problem jest jednak dość oczywisty – Meta wciąż traci miliony dolarów na swoim metaverse. Dział zajmujący się VR i AR wygenerował w samym czwartym kwartale 2022 roku 4,3 miliarda dolarów straty. Wizja dalszego ciągnięcia tego projektu wydaje się już coraz mniej rozsądna. Użytkownicy dość jasno pokazują przecież, że wirtualny świat niezbyt ich interesuje. Dyrektor finansowa, Susan Li, przyznała też, że Meta oczekuje, że straty Reality Labs będą w tym roku jeszcze większe.

Zobacz też:
Meta zwalnia aż 11 tysięcy pracowników
Facebook szykuje duże zmiany – 5 profili na jednym koncie
TikTok zostanie zakazany w Unii Europejskiej?

Oceń ten post