• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Na Kickstarterze niemal zakończyła się już zbiórka na zupełnie nową profesjonalną klawiaturę. FICIHP ma wbudowany własny ekran dotykowy.

Jeśli myśleliście, że w kwestii klawiatur wynaleziono już wszystko co można było wynaleźć to jesteście w dużym błędzie. FICIHP to klawiatura wyposażona dodatkowo w prawdziwy ekran dotykowy o przekątnej 12,9 cala. Ciężko o bardziej wszechstronny kontroler.

Chociaż dotykowy ekran w klawiaturze może wyglądać jak coś zupełnie zbędnego, w rzeczywistości jest to bardzo przydatny gadżet. Nie tylko w niektórych sytuacjach będzie on w stanie całkowicie zastąpić nam myszkę, ale może również pełnić rolę dodatkowego monitora.

Zobacz: Klawiatura bezprzewodowa – najlepsze modele

FICIHP z pewnością błyskawicznie znajdzie swoje zastosowanie w naprawdę wielu codziennych czynnościach przed komputerem. Producent na filmie promującym od razu zaprezentował dwa z nich – klawiatura świetnie sprawdzi się podczas pisania tekstów i edytowania filmów. Na naszym głównym ekranie, możemy mieć jedynie podgląd, podczas gdy całą pracę wykonujemy na samym ekranie dotykowym.

Klawiatura FICIHP będzie dostępna w dwóch edycjach, K1 to klasyczny model z dość nisko osadzonymi przyciskami. K2 z kolei korzysta z przełączników mechanicznych – to świetny wybór dla graczy.

Niewątpliwe kolejnym jej atutem jest to, że nie będzie wymagała żadnego zewnętrznego oprogramowania. Od razu po podłączeniu jej do komputera (za pomocą kabla USB-A lub USB-C) może już służyć jako dodatkowy monitor.

Gdzie można kupić klawiaturę FICIHP? Niestety jak na razie jedynie na Kickstarterze. Wysyłka ruszy dopiero na przełomie września i października tego roku. Podstawowy model kosztuje około 950zł, to dość dużo jak na klawiaturę, ale to nie jest przecież zwykły sprzęt.

Zobacz też:
Corsair K65 RGB Mini – klawiatura gamingowa typu 60%
Spotify prezentuje konkurenta dla Clubhouse – Greenroom
Clutch GM41 Lightweight – myszka dla graczy lekka jak piórko

Oceń ten post