• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Jak zadbać o środowisko na więcej niż jeden sposób?

Z odpowiedzią przychodzi Ampere oraz ich projekt głośnika, który nie tylko zasilany jest jedynie wodą. Shower Power – bo tak nazywa się głośnik – wykonany jest również w 100% z plastiku recyklingowanego z oceanu.

Głośnik korzysta jedynie z zasilania strumieniem wody. Po jego instalacji nie ma potrzeby aby go zdejmować, może tam pozostać na stałe. Zasada działania głośnika podobna jest do tej, jaką znamy z  koła młynu obracanego przez płynącą wodę. Dodatkowo Shower Power łączy się z niewielkim generatorem, który ładuje baterię. Po odkręceniu wody, głośnik od razu zaczyna się ładować.

Jak się podłączyć?

Shower Power wykorzystuje technologię Bluetooth, więc wystarczy odnaleźć go na telefonie i połączyć się z nim jednym kliknięciem. Głośnik pod prysznic działa we wszystkich kierunkach i wspiera technologię 360. Dodatkowo wyposażony jest w zestaw wodoodpornych przycisków, więc kontrolowanie go nie jest problemem nawet gdy mamy mokre dłonie. Zawsze można zatrzymać odtwarzanie, lub też zwiększyć głośność.

Pełny recykling.

Shower Power jest w stu procentach wykonany z plastiku, który pochodzi z recyklingu. Jeden głośnik odpowiada mniej więcej 15 plastikowym butelkom. Dodatkowo jest wytrzymały, tak by nie było potrzeby częstej wymiany. Co więcej Shower Power pasuje do każdego wariantu słuchawki prysznicowej.

Wymiary i dane.

Wymiary to 147 mm x 93,4 mm x 80 mm, a zasilany jest akumulatorem litowo-jonowym (2,600mAh). Sam akumulator ładuje się około 15 godzin i działać może bez strumienia wody do 14 godzin. W kwestii dźwięku maksymalnie osiąga 85 dBC, a pasmo to 100 Hz – 20kHz.

Shower Power jest w stanie łączyć się z dwoma urządzeniami naraz, jego zasięg Bluetooth to do 10m i wspiera większość urządzeń wyposażonych w techonolgię Bluetooth.

Jak dostać taki głośnik?

Shower Power to projekt, który zaistniał na popularnej stronie Kickstarter, gdzie obecnie dalej można go wspierać. Koszt – podczas trwania kampanii – to 69$ czyli okolo 260 złotych. Planowana cena po zakończeniu kampanii wynosi 99$ czyli 372 polskich złotych.

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/ampere/shower-power-waterproof-bluetooth-speaker-hydropower?ref=dse60l

Oceń ten post