• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Lubicie starego iOS i tęsknicie za starymi dobrymi czasami? Sprawdźcie koniecznie aplikację OldOS, która postarzy waszego iPhone’a o całe 10 lat!

iOS 4 został wydany po raz pierwszy już ponad 10 lat temu i był pierwszym systemem operacyjnym firmy na urządzenia mobilne wydawanym już pod nazwą iOS. Nadchodzący iOS 15 nie przypomina swojego starszego poprzednika już nawet w najmniejszym stopniu, a szkoda, nie da się zaprzeczyć, że miał on swój niesamowity klimat.

Jeśli chcecie więc przenieść się o dekadę w przeszłość, sprawdźcie koniecznie nową aplikację – OldOS. Działa ona po prostu jako nakładka na naszego iPhone’a, która zmienia go w prawdziwe urządzenie z iOS 4.

Zobacz: Gadżety do smartfona – najlepsze akcesoria

W dodatku, zmiana jest w pełni funkcjonalna. Możemy bez przeszkód korzystać ze starszych wersji aplikacji takich jak aparat, galeria zdjęć, czy nawet przeglądarka Safari. Twórca zadbał również o takie drobne szczegóły, jak wibrujący przycisk home czy stary ekran blokady.

Niestety, jak możecie się słusznie domyślać, OldOS nie radzi sobie z niektórymi nowymi aplikacjami. Chodzi tutaj konkretniej o wiadomości, Facebooka, Messengera i Youtube. A może to doskonała okazja, żeby zrobić sobie przerwę od social-mediów?

Jak na razie, OldOS jest dostępny jedynie w serwisie TestFlight, czyli miejscu, w którym możemy znaleźć wersje beta niektórych aplikacji. Biorąc jednak pod uwagę, że Apple już raz usunęło z AppStore’a podobny program, należy się spodziewać, że bardzo szybko stamtąd zniknie. Na szczęście twórca opublikował cały kod źródłowy również na Githubie.

Zobacz też:
iOS 15 – kiedy premiera? Co nowego?
Moog rozdaje za darmo swoje najpopularniejsze instrumenty na iOS
iOS 14.5: Tylko 5% użytkowników wyraziło zgodę na śledzenie

Oceń ten post