• Ostatnia modyfikacja artykułu:11 miesięcy temu

Google ma bardzo ambitne plany na przyszłość. Jak donoszą plotki, planują stworzyć “zupełnie nową wyszukiwarkę internetową” opartą na sztucznej inteligencji.

Pozycja rynkowa wyszukiwarki Google to raczej coś czym nikt nie musi się interesować ani przejmować. W końcu „googlowanie” to już synonim wyszukania jakiejkolwiek informacji w internecie. Śmiało można powiedzieć, że pomimo istnienia konkurencji firma jest absolutnym monopolistą, którego nie grozi absolutnie nic.

No, a przynajmniej tak było jeszcze kilka miesięcy temu. Od niedawna, Google zdecydowanie ma czego się obawiać! Microsoft i OpenAI razem ze sztuczną inteligencją ChatGPT poważnie zaczęli zagrażać ich pozycji. Od dawna mówi się o tym, że w siedzibie firmy panuje już czerwony alarm. Plotki mówią również o tym, że Samsung rozważa ustawienie Binga jako domyślnej wyszukiwarki w swoich telefonach, co wywołało niemałą panikę.

Sprawdź: Czy sztuczna inteligencja zabierze ci pracę?

Oczywiście, Google nie próżnuje w kwestii sztucznej inteligencji. Zaprezentowali przecież chatbota Bard, mającego być odpowiedzią na ChatGPT. Nie wszystko poszło jednak po ich myśli i szybko stało się jasne, że nie będzie to wystarczające działanie. Jak donoszą plotki, chcą zrobić więc coś zupełnie innego – całkowicie nową wyszukiwarkę internetową.

Nie wiemy jednak jednej rzeczy – czy faktycznie planują zrobić coś dostępnego pod nowym adresem czy mowa tutaj raczej o możliwości przełączenia tradycyjnego Google w tryb AI. Najprawdopodobniej mowa oczywiście o tej drugiej opcji. Pierwsze nowe funkcje powinniśmy poznać już za kilka miesięcy, a zadebiutują one jesienią tego roku.

Zobacz też:
Bard – AI od Google popełniło błąd podczas prezentacji
ChatGPT jest już zintegrowany z kolejną znaną przeglądarką
Microsoft zwolnił cały dział ds. etyki sztucznej inteligencji

Oceń ten post