• Ostatnia modyfikacja artykułu:8 miesięcy temu

Elon Musk nawoływał niedawno do ograniczenia prac nad sztuczną inteligencją. Tymczasem, sam założył firmę, która ma się tym zajmować.

Jakby nie patrzeć, Elon Musk to niezwykle znana postać w świecie technologii. W końcu założył on takie firmy jak Tesla, PayPal czy SpaceX, a ostatnio przejął nawet Twittera. Mało kto pamięta jednak o tym, że jest on współzałożycielem jeszcze jednej ważnej firmy – OpenAI. Ponad 5 lat temu pozbył się jednak wszystkich ich udziałów i całkowicie stracił z nimi jakiekolwiek powiązania.

Oczywiście, okazało się to olbrzymim błędem – OpenAI to teraz firma, która jest na ustach całego świata technologii i nie tylko. Wszystko za sprawą ich fenomenalnego oprogramowania ChatGPT. Jakiś czas temu, Elon Musk podjął nawet próbę odzyskania części OpenAI, ale zakończyła się ona bardzo szybką porażką.

Sprawdź: Czy sztuczna inteligencja zabierze ci pracę? Które zawody są zagrożone?

Tymczasem, Musk zarejestrował nową firmę, czyli X.AI Corporation. Jak na razie, jej cel jest całkowicie nieznany. Warto jednak zauważyć, że Twitter (jako firma) zmienił ostatnio nazwę na X Corporation. Być może, nowa firma założona przez Elona Muska będzie więc ściśle powiązana z jego serwisem społecznościowym. Spekuluje się, że być może mowa tutaj o stworzeniu algorytmów AI wspierających moderowanie treści na Twitterze.

Tak czy inaczej, jak na razie X.AI Corporation zatrudniło dwóch utalentowanych inżynierów pracujących wcześniej nad projektem DeepMind. Planują kupić też ponad 10 tysięcy kart graficznych, aby wspomóc trenowanie swoich modeli sztucznej inteligencji. Zapowiada się to bardzo ciekawie!

Zobacz też:
Twitter wprowadza dzienne limity tweetów i wiadomości
Elon Musk chce zatrzymać rozwój sztucznej inteligencji
OpenAI zapłaci nam za korzystanie z ChatGPT

5/5 - (1 vote)