• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 tydzień temu

Google Pay odchodzi w zapomnienie – zadecydowano o wygaszeniu całej aplikacji. Na szczęście, jej następca zapowiada się o niebo lepiej.

Chociaż brzmi to dość nieprawdopodobnie, to aplikacja Google Pay już wkrótce zniknie z rynku. Pomimo tego, że z usługi korzystają miliony użytkowników na całym świecie, to gigant z Mountain View zdecydował się na jej całkowite wygaszenie we wszystkich krajach poza USA i Singapurem. Spokojnie, nie stracimy wcale dostępu do wygodnych płatności telefonem.

Google zastąpi swoja aplikację Pay zupełnie nowym produktem – Google Wallet. Zacznijmy więc od najważniejszej informacji – będzie miał on absolutnie pełną funkcjonalność starej usługi. Zmieni się nieco interfejs użytkownika, ale samych płatności będziemy mogli dokonywać w dokładnie ten sam sposób co zawsze. Po co więc taka zmiana?

Sprawdź: Portfel kryptowalut – co warto wybrać i dlaczego?

Google Wallet otrzyma po prostu mnóstwo nowych funkcji. Nie będzie to już sam system płatności a pełnoprawny wirtualny portfel. Będziemy mogli przechowywać w nim dokumenty, bilety lotnicze, certyfikaty szczepień czy nawet cyfrowe kluczyki do samochodu. Oczywiście, zadbano o rewelacyjne szyfrowanie i wysoki poziom zabezpieczeń – nasze dane będą w pełni bezpieczne.

Co ciekawe, Google Wallet będzie łączył się z innymi aplikacjami u usługami od Google. Dla przykładu, jeśli dodamy do niego bilety na koncert, to data automatycznie zapisze się w naszym kalendarzu, a przed samym wydarzeniem otrzymamy też powiadomienie. To naprawdę całkiem wygodne! Wygląda na to, że Google podjęło bardzo dobrą decyzję, na której dość mocno skorzystają użytkownicy.

Zobacz też:
Kryptowaluty już również w Google i Samsung Pay
Apple Pay wprowadzi możliwość kredytowania płatności
PayPal przejął Curv. Firma dalej inwestuje w kryptowaluty

Oceń ten post