• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Google wprowadza nową funkcję w wyszukiwarce. Zanim odwiedzimy daną stronę, będziemy mogli kliknąć niewielką ikonę obok jej adresu. Wówczas wyświetli się więcej informacji o danym miejscu, zanim jeszcze uruchomimy je w przeglądarce.

TOP 10: Jakie programy pobrać na nowy komputer

Nowa funkcja została na razie uruchomiona w USA. To ikona z trzema kropkami obok każdego wyniku wyszukiwania. Po jej kliknięciu Google wyświetli informacje, często pochodzące z Wikipedii, na temat danej witryny. Jeśli zaś będą to dane na temat usługi Google’a, wówczas możemy zobaczyć informacje na temat sposobu, w jaki pozyskuje ona dane.

Google powie więcej o stronie, zanim ją odwiedzimy

Jeśli na temat witryny nie ma tego typu informacji, wtedy Google wyświetli podstawowe dane, np. kiedy została po raz pierwszy zindeksowana w wyszukiwarce. Zawsze też pojawi się informacja, czy strona korzysta z protokołu szyfrowanego https, i czy połączenie z nią jest bezpieczne.

Po co to wszystko?

Google tłumaczy, że nowe rozwiązanie pozwala wykonać kilka czynności. Po pierwsze, oszczędza czas osobom, które przeprowadzałyby dodatkowe wyszukiwanie, aby dowiedzieć się więcej informacji o samej witrynie. Po drugie, Google sugeruje, że ta funkcja pozwoli na podejmowanie bardziej przemyślanych decyzji dotyczących korzystania z internetu i zapewni spokój ducha, jeśli szukamy ważnych informacji związanych z takimi tematami, jak porady finansowe.

Sprawdź: Co zamiast Office crack 2016?

Biorąc jednak pod uwagę, że firma opiera się przede wszystkim na Wikipedii, opisy witryn będą tak przydatne, jak ich strony z Wiki. Warto tu dodać, że redaktorzy Wikipedii nie zawsze są dokładni i nie zawsze dysponują wiarygodnymi informacjami.

Ponadto funkcja nieszczególnie wpisuje się w zasady nowoczesnych interfejsów. Jest ukryta za dodatkowym menu. Jeśli więc ktoś nie zauważy i nie kliknie tych trzech kropek, nigdy nie uzyska dostępu do tych informacji.

Zobacz też:
Google chce usunąć ciasteczka firm trzecich z Chrome
Mobilne Google teraz lepsze niż dawniej – oto nowa odsłona
Google straszy, że wyłączy wyszukiwarkę w Australii

Źródło: Yahoo.com

 

 

Oceń ten post