• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Andy Jassy, obecny szef Amazon Web Services (AWS), czyli usług chmurowych dla firm, przejmie kontrolę. Jeff Bezos ustępuje ze stanowiska po 27 latach pracy.

Amazon zaczynał jako skromna księgarnia internetowa. Pod czujnym okiem Bezosa, założyciela i dyrektora generalnego, stał się jednak jedną z największych firm technologicznych na świecie. Bezos ogłosił teraz, że w trzecim kwartale br. rezygnuje ze stanowiska szefa Amazon. Rolę dyrektora generalnego zamieni jednak na prezesa zarządu spółki.

Jeff Bezos oddaje swoją rolę zaufanemu koledze z firmy. Andy Jassy jest znany przede wszystkim z założenia niezwykle popularnego działu usług internetowych AWS. Tu warto dodać, że AWS obsługuje już ponad milion użytkowników i generuje gigantyczne przychody dla Amazona.

Zobacz: WiFi 6 vs WiFi 6E

Jassy jest w firmie od 1997 r., więc Bezos miał wiele lat na to, aby przekonać się, że to dobry następca. “Andy będzie znakomitym liderem i ma moje pełne zaufanie” – stwierdził Jeff Bezos.

Amazon jest obecnie w świetnej sytuacji finansowej, natomiast Bezos chce mieć więcej czasu na inne projekty. Jest odpowiedzialny za kilka firm i inicjatyw, w tym fundusz Day 1 Fund, Bezos Earth Fund, czy też firmę Blue Origin. Jego obecna rola w Amazonie nie pozostawiała mu wystarczająco dużo czasu i energii, aby zajmować się innymi rozwiązaniami w takim zakresie, na jakim by mu zależało.

Niewątpliwie jest to ciekawa informacja, niemniej Polaków bardziej zainteresuje pewnie fakt, że Amazon zapowiedział już uruchomienie sklepu Amazon.pl. Prawdopodobnie wystartuje on jeszcze w tym roku. Firmy będą mogły sprzedawać swoje produkty przez Amazona i docierać do klientów z innych krajów. Klienci też pewnie będą zainteresowani ofertą sklepu, co sprawi, że wiele innych e-biznesów w Polsce zyska silnego konkurenta.

Zobacz też:
Tracimy cierpliwość do sklepów internetowych
Amazon dostarczył 1,5 mld przesyłek w rekordowym sezonie świątecznym

Źródło: TechSpot.com

Oceń ten post