• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Google ma świetną wiadomość dla kierowców lubiących najnowsze technologie. Znacznie rozszerzyli dostępność do wersji beta Android Auto.

Bez najmniejszych wątpliwości, Android Auto to jeden z najlepszych systemów dla kierowców. Oczywiście, jego największa zaleta to doskonała wręcz integracja z mapami Google. Niemniej, cała reszta też działa bardzo dobrze.

Dość sporym problemem są jednak jego bardzo rzadkie aktualizacje. Google jest w tej kwestii bardzo ostrożne. Chodzi przecież o oprogramowanie dla kierowców – musi być doskonale zoptymalizowane, aby nie rozpraszać ani nie zakłócić w żaden sposób bezpiecznej jazdy.

Zobacz: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Już od dłuższego czasu, wszystkie nowe funkcje w Android Auto były testowane w programie zamkniętej bety, dla użytkowników świadomie akceptujących ewentualne błędy i usterki. Problem był tylko jeden – praktycznie nie dało się do niej dostać. Przy każdej próbie otrzymywaliśmy wiadomość, że jak na razie lista uczestników jest pełna i musimy czekać na swoją kolej.

Na szczęście, Google zapowiedziało, że już wkrótce otworzy nieco tę zamkniętą betę. Ma działać dokładnie tak jak wszystkie inne tego typu usługi – dostęp będzie mieć absolutnie każdy zainteresowany. To świetna wiadomość dla wszystkich kierowców.

Aby dołączyć do programu, musimy wejść po prostu na specjalnie przygotowaną w tym celu stronę i zapisać się do testów. Jedyne co musimy po tym zrobić, to zaktualizować aplikację Android Auto. Oczywiście, w każdym momencie możemy się wypisać, jeśli nie spodoba nam się wersja beta.

Zobacz też:
Wear OS i Google Play dostały bardzo dużą aktualizację
Indoor Live View – czyli nawigacja AR w Google Maps
General Motors stworzyło własne mapy online – Maps Plus

Oceń ten post