• Ostatnia modyfikacja artykułu:8 miesięcy temu

InPost wprowadza zupełnie nowe automaty na ulice polskich miast. Paczkomaty to melodia przeszłości, w modzie są już zupełnie nowe Appkomaty.

Ciężko chyba znaleźć firmę, która równie mocno wpłynęła na nasze codzienne życie jak InPost. Paczkomaty są już naprawdę wszędzie, zarówno w centrach dużych miast jak i w niewielkich wsiach. Prawdę mówiąc, trzeba być już troszkę szalonym i ekscentrycznym, żeby korzystać z usług tradycyjnej poczty, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Paczkomaty są po prostu znacznie wygodniejsze i bardzo, ale bardzo ciężko z tym jakkolwiek dyskutować.

Tymczasem, Inpost wprowadził właśnie nową generację Paczkomatów. Tym razem, będą nazywały się Appkomaty i przyniosą nam kilka dość istotnych zmian. Najważniejsza z nich to możliwość otwierania skrytek tylko i wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej. Nie znajdziemy już w nich ekranu dotykowego, na którym możemy wpisać nasz numer telefonu i kod odbioru.

Sprawdź: Smartfon do 1000 zł – najlepsze modele

InPost od dłuższego czasu dość aktywnie promuje swoją aplikację do otwierania skrytek. Rozwiązanie to ma jedną gigantyczną zaletę – nie musimy stać w kolejce do Paczkomatu. Wiele osób może otworzyć swoje skrytki w tym samym czasie korzystając jedynie z telefonu.

Dodatkowo, Appkomaty będą po prostu znacznie bardziej ekologiczne. Brak ekranu oznacza, że automat nie będzie zużywał tyle prądu. Przy okazji, postawili też na panele fotowoltaiczne, a niektóre Appkomaty będą również wyposażone w czujniki do sprawdzania jakości powietrza w okolicy. To zdecydowanie krok w bardzo dobrym kierunku.

Zobacz też:
InPost stawia na wielorazowe opakowania w Paczkomatach
Samsung stawia na recykling w serii Galaxy S22
Wing, czyli drony Google dostarczyły już 100 tys. przesyłek

Oceń ten post