• Ostatnia modyfikacja artykułu:10 miesięcy temu

Na chińskich forach znajdziemy już zrzuty ekranowe z testów układów graficznych Intel UHD 750. Jest to grafika zintegrowana z procesorem Intel Core i5-11500, który jeszcze nie trafił do sklepów (rodzina Rocket Lake).

Poradnik: Jaki monitor wybrać

Procesor jest wyposażony w najwydajniejszy jak dotąd układ graficzny Intel UHD 750. Miał on być znacznie szybszy niż jego poprzednicy. Czy rzeczywiście jest?

Intel UHD 750: nowe układy graficzne już przetestowane

Z tego co już wiemy, Intel zaoferuje dwa warianty układu graficznego. Jedna konfiguracja obejmuje UHD 750 (GT1) z 32 jednostkami EU, a druga to mniej wydajny model o nazwie UHD 730 (GT1) z 24 jednostkami EU. Test dotyczy na szczęście wersji Intel UHD 750.

I tak, test wykonano w 3DMarku TimeSpy zarówno na procesorze Intel Core i5-11500, jak i Core i5-10400 (poprzedniej generacji). Ten pierwszy zakończył się wynikiem 1053, a drugi – 693, jeśli chodzi o wydajność graficzną. Nowszy układ graficzny jest zdecydowanie wydajniejszy.

intel uhd wynik testu

Ranking: Najlepsze odtwarzacze Blu-ray 4K

Tester dodatkowo zdradził, że grał w League of Legends i CS:GO na komputerze z nowym układem graficznym Intela. Przez większość czasu uzyskiwał ponad 100 kl./s w rozdzielczości Full HD, co robi bardzo duże wrażenie. Przypomnijmy, że jest to przecież układ graficzny zintegrowany z procesorem!

Zobacz też:
Najlepszy procesor – do gier, AMD, Intel, do 1000 zł
Bardzo małe, a bardzo wydajne – komputery Minisforum U820 i U850
Intel pozywa byłego pracownika – wyniósł sekrety o Xeonach do Microsoftu

Źródło: Tom’s Hardware.com

Oceń ten post