• Ostatnia modyfikacja artykułu:5 miesięcy temu

Apple może szykować dla nas prawdziwy przełom. iPhone 15 otrzyma akumulator wykonany w zupełnie nowej technologii.

iPhone 14 nie sprzedał się najlepiej i zauważyli to wszyscy. Apple przeszacowało dość mocno popyt i musiało nawet ograniczyć nieco produkcję. Zapowiedzieli jednak, że iPhone 15 przyniesie nam znacznie więcej rewolucji. Nareszcie poznaliśmy jednak chociaż jedną rzecz, którą faktycznie możemy tak nazwać.

Jak donosi RGcloudS (będący dość wiarygodnym, ale niestety niezbyt oficjalnym źródłem) akumulator modelu iPhone 15 będzie wykonany w technologii stosów. To technologia znana najlepiej z samochodów elektrycznych, wymagająca dość skomplikowanej technologii laminowania, która układa elementy w warstwy. W tradycyjnej baterii są one po prostu ze sobą zwijane.

Sprawdź: Komunikat “Połącz z iTunes” na iPhone – co robić?

Jak przekłada się to na żywotność? Oczywiście doskonale, pojemność pozostanie prawdopodobnie taka sama, ale sama wydajność gwałtownie wzrośnie. Przy okazji, akumulatory wykonywane w technologii stosów są znacznie odporniejsze na wstrząsy i mniej podatne na pęcznienie. Co za tym idzie, znacząco zmniejszone jest również ryzyko eksplozji baterii.

Co ciekawe, od dawna krążyły plotki o tym, że Samsung również planuje postawić na takie rozwiązanie w swojej nadchodzącej serii Galaxy S24. Wygląda jednak na to, że Apple ich wyprzedzi i to do nich należeć będzie tytuł innowatora. Pozostaje jednak pytanie czy plotki okażą się prawdziwe. Do przecieków publikowanych na Twitterze należy podchodzić z dużą dozą ostrożności. Prawdę powiedziawszy, nie widać jednak powodu, dla którego miałoby być to fałszem.

Zobacz też:
Apple świętuje. 8 z 10 najlepiej sprzedających się telefonów to iPhone’y
Apple pozywa 111-letnię firmę przez… jabłko w logo
iPhone 15 zadebiutuje również w nowych kolorach!

1/5 - (1 vote)