• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Apple znów ma powody do radości. 8 z 10 najlepiej sprzedających się modeli smartfonów w 2022 roku to iPhone’y.

Wygląda na to, że Apple znowu zdominowało ranking popularności smartfonów. Na liście 10 najlepiej sprzedających się telefonów w 2022 roku znajdziemy aż 8 egzemplarzy ich produkcji. To nieprawdopodobnie dobry, choć całkiem prosty do przewidzenia, wynik. Oczywiście, miejsce numer 1 należy do modelu iPhone 13, który odpowiadał za 5% całkowitej światowej sprzedaży telefonów.

Tuż za nim, jednak z wyraźnie niższym wynikiem, znajduje się iPhone 13 Pro Max odpowiadający za 2,6% sprzedaży. Podium zamyka iPhone 14 Pro Max z wynikiem 1,7%. Warto dodać, że jest to telefon, który zadebiutował znacznie później na rynku, sprzedaż jest więc naprawdę imponująca. Sporą niespodzianką jest natomiast kolejne miejsce.

Dla odmiany, nie zajmuje go żaden telefon od Apple. Jest to po prostu Samsung Galaxy A13, czyli niezwykle budżetowy podstawowy model. Dalej lista robi się bardzo monotematyczna. Znajdziemy na niej iPhone’a 13 Pro, 12, 14, 14 Pro i SE 2022. Dopiero na 10 miejscu znajduje się kolejny model od Samsunga, czyli Galaxy A03.

Największe teoretyczne zaskoczenie? Na liście nie ma żadnego flagowca z Androidem. Jest to jednak dość zrozumiałe. Na rynku jest ich naprawdę dużo. Decydując się na dobry telefon z tym systemem mamy do wyboru Samsunga, Xiaomi, OnePlus, vivo czy Motorolę i wielu innych. Chcąc mieć dostęp do systemu iOS musimy wybrać produkty Apple. Sumarycznie, to smartfony z Androidem sprzedawały się lepiej w 2022.

Zobacz też:
Smartfon do gier – jaki model wybrać? Ranking
Apple i tak zmusi nas do kupowania oryginalnych kabli?
Lionel Messi kupił 35 iPhone’ów za milion złotych

1/5 - (2 votes)