• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Jeep zaprezentował zupełnie nowy produkt na rynku. Wspólnie z firmą Razor stworzą pierwszą hulajnogę elektryczną do… off-roadu!

Markę Jeep kojarzy chyba każdy. To jedna z tych firm, które oznaczają już wręcz konkretny produkt – nazywamy tak przecież niemal każde auto terenowe stworzone typowo pod off-road. Podobny los spotkał chociażby termosy (firmy Thermos) czy ksero (firmy Xerox). Wygląda jednak na to, że firma nie zamierza rezygnować ze swojego wizerunku.

Już wkrótce wypuszczą na rynek zupełnie nową hulajnogę elektryczną – RX200. Powstanie ona we współpracy z firmą Razor. Jak wynika z informacji prasowych, będzie wyposażona w 200 watowy silnik pozwalający na 40 minut jazdy na jednym ładowaniu akumulatora. Prędkość maksymalna będzie wynosić około 20 km/h. Mowa więc o raczej standardowym modelu ze średniej/niższej półki.

Sprawdź: Hulajnoga elektryczna dla dorosłych – najlepsze modele

Prawdziwa nowość tkwi jednak zupełnie gdzie indziej. Jeep postawił na wyjątkowo grube, bo aż ośmiocalowe, opony i pneumatyczny system amortyzujący. Oznacza to, że dość swobodnie będziemy mogli zjechać z równego chodnika. To pierwsza na świecie off-roadowa hulajnoga elektryczna!

Oczywiście, ciężko wyobrazić sobie jazdę hulajnogą elektryczną po naprawdę trudnym terenie i raczej nie mamy co liczyć na pokonywanie skomplikowanych przeszkód i kałuż błota. Niemniej, faktycznie może sprawdzić się dość dobrze na nieutwardzonej i nierównej nawierzchni. A to już warunku, które możemy napotkać nawet w mieście.

Hulajnoga RX200 trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Jeep wycenił ją na 500 dolarów – niestety nie wiadomo czy trafi też do dystrybucji europejskiej.

Zobacz też:
Bird wykryje, że jedziemy hulajnogą elektryczną po chodniku
Tesla Cyberquad powstanie również w wersji dziecięcej
Toyota prezentuje C+walk – bezpieczny skuter dla starszych osób

Oceń ten post