• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Zestaw PlayStation VR2 zadebiutuje już na początku 2023 roku. Poznaliśmy też ostatnie szczegóły na temat całego urządzenia.

Sony nareszcie pokazało nam już prawie wszystkie karty na temat ich nadchodzącego PlayStation VR2. Wiemy już zatem, że cały zestaw zadebiutuje na samym początku 2023 roku, czyli najprawdopodobniej już w styczniu tego roku. Firma potwierdziła to na swoim Twitterze oraz Instagramie, informacja jest zatem w 100% oficjalna.

PlayStation VR2 może być prawdziwą rewolucją. Od dawna wiemy, że zestaw będzie zawierał aż dwa wyświetlacze w rozdzielczości 4K działające z częstotliwością odświeżania ekranu od 90 do 120 Hz. Sony postawiło również na specjalny algorytm, umożliwiający ostrzejsze renderowanie tych części obrazu, na które akurat patrzymy. Oczywiście, gogle są w stanie śledzić ruch naszych oczu za pomocą wbudowanych w nie wewnętrznych kamer.

Sprawdź: Najlepsze gogle VR – co warto kupić i dlaczego?

To wszystko już jednak doskonale wiedzieliśmy. Na szczęście, pojawiły się również dwie zupełnie nowe informacje. Pierwsza z nich to to, że cały zestaw połączymy z PlayStation za pomocą pojedynczego kabla USB-C. To zdecydowanie bardzo wygodny dla użytkowników wybór.

Wiemy również, że Sony przygotuje już na premierę pakiet około 20 gier kompatybilnych z PlayStation VR2. Wśród tytułów przewijają się jak na razie takie nazwy jak No Man’s Sky, Resident Evil Village czy gry z serii Walking Dead i Horizon. Zapowiada się to więc naprawdę ciekawie. Oczywiście, zestaw będzie kompatybilny tylko i wyłącznie z konsolami Sony.

Zobacz też:
Sony chce zintegrować PlayStation Network z grami na PC
TCL ujawniło datę premiery PlayStation 5 Pro
PlayStation Plus nie będzie oferowało premier gier AAA

Oceń ten post