• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Zwolennicy Trumpa wtargnęli do Kapitolu, aby protestować przeciwko wyborom. Uważali, że zostały one sfałszowane i to Trump powinien wygrać, aby nadal być prezydentem USA. Konto Donalda Trumpa zostało zablokowane.

Twitter zablokował konto Donalda Trumpa na 12 godz., ostrzegając przy tym, że następnym razem może to zrobić na stałe. A za co blokada? Trump naruszał zasady serwisu. Jak podaje Twitter, pracownicy serwisu zwrócili się do Trumpa o usunięcie trzech wpisów, które zostały opublikowane wcześniej w związku z naruszeniami Polityki Uczciwości Obywatelskiej. Trump tego jednak nie zrobił i dlatego Twitter zawiesił jego konto na 12 godz. Serwis zapowiedział, że jeśli wpisy nie zostaną usunięte, konto będzie zablokowane na stałe.

Przeczytaj: PS5 bez przeglądarki internetowej

Twitter dodał, że kolejne naruszenia regulaminu i polityki sprawią, że konto Donalda Trumpa będzie zablokowane na stałe. Jak więc widać, nie ma już żółtych kartek. Czeka tylko czerwona.

Również Facebook zablokował konto Trumpa, ale tym razem na 24 godz. Było to za wideo, które opublikował Trump do zwolenników uczestniczących w zamieszkach.

“Wykryliśmy dwa naruszenia polityki Facebooka przez prezydenta Trumpa, które poskutkowały 24-godz. blokadą jego profilu. Oznacza to, że w tym czasie straci możliwość publikowania postów na platformie” – stwierdził rzecznik Facebooka.

Sprawdź: Jak odblokować wtyczkę Adobe Flash Player? Nie rób tego!

Działanie serwisów społecznościowych to jasny przekaz, że kiedy Trump przegrał wybory, nie będzie mógł dalej liczyć na łatwą możliwość realizacji swoich propagandowych działań. Gdy tylko złamie jakieś zasady lub polityki serwisu, szybko zostanie to odpowiednio wykryte i ukarane.

Źródło: CNN.com

Oceń ten post