• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Sony nie oferuje na razie przeglądarki www do konsoli PlayStation 5. Powód? Firma nie uważa, aby przeglądarka była potrzebna. Póki co stawia na podejście “poczekamy i zobaczymy”.

Czy kiedykolwiek przeglądałeś strony www i używałeś przeglądarki na konsoli do gier? Jeśli tak, nie oczekuj, że będziesz mógł to zrobić na PS5. Na razie Sony poinformowało, że nie planuje wprowadzić przeglądarki dla swojej nowej konsoli.

W ostatnim wywiadzie dla japońskiego serwisu AV Watch przedstawiciel Sony powiedział, że obecnie firma nie ma zamiaru dołączać przeglądarki do PlayStation 5. “Mamy wątpliwości co do tego, czy przeglądarka internetowa jest rzeczywiście potrzebna w konsoli jako odrębna aplikacja. Poczekamy i zobaczymy” – powiedział Hideaki Nishino, wiceprezes Sony Interactive Entertainment.

Z jednej strony to celna uwaga, bo gracze faktycznie nie korzystają za często z przeglądarki na PS5. Używanie przeglądarki za pomocą kontrolera nie jest zbyt wygodne. Ale jest coś, o czym Nishino nie wspomina i prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy. Gracze nie korzystali z przeglądarki na PS4 nie dlatego, że nie potrzebują tej funkcji. Głównym powodem był fakt, że przeglądarka na PS4 była po prostu fatalna, jeśli chodzi o obsługę standardów webowych. To przestarzała aplikacja, na której wiele stron czy usług online po prostu nie działa.

Sony przekonuje, że gracze raczej nie potrzebują przeglądarki. W rzeczywistości firma raczej próbuje uniknąć sytuacji, w której byłaby zmuszona do rozwijania dodatkowej aplikacji, włącznie z wprowadzaniem aktualizacji zabezpieczających i obsługi nowych standardów web.

Na razie firma jeszcze nie wykluczyła całkowicie wprowadzenia przeglądarki, niemniej dużo wskazuje na to, że jednak nie znajdziemy jej na PS5.

Źródło: PCMag.com

Oceń ten post