• Ostatnia modyfikacja artykułu:3 lata temu

Zbyt długie oglądanie telewizji czy dostęp do brutalnych filmów to problemy przed którymi stoją niemal wszyscy rodzice pozwalający dziecku oglądać telewizję. Google TV postanowiło nieco im pomóc – już niedługo domyślnie dostępna będzie kontrola rodzicielska.

Google bardzo konsekwentnie pracuje nad tym, żeby dzieci mogły poruszać się znacznie bezpieczniej po Internecie. Jak pisaliśmy niedawno, Youtube poza Youtube Kids będzie oferował też bezpieczne konta dla nastolatków. Podobna opcja trafi teraz również do Google TV.

Firma ogłosiła w poniedziałek na swoim blogu, że na Chromecast i inne urządzenia z Google TV trafi kontrola rodzicielska. Rodzice będą mogli utworzyć dla swoich pociech specjalne nadzorowane konto.

Sprawdź też jaki projektor do domu kupić

Poza oczywistą funkcją blokowania niektórych kanałów i treści, rodzice będą także w stanie ograniczyć czas spędzany przez dzieci przed ekranem. Po osiągnięciu ustalonego limitu, Google TV po prostu przestanie nadawać jakąkolwiek treść.

Oczywiście, aby uniknąć rozczarowania użytkownicy będą trzykrotnie powiadamiani, że zbliża się czas na wyłączenie telewizora. Dzięki temu, nie wyłączy się on niespodziewanie w połowie programu. Rozwiązanie to może przy okazji bardzo dobrze nauczyć dzieci gospodarowania swoim czasem.

Aby uniknąć oszukiwania systemu, dzieci nie będą w stanie łatwo przełączyć konta na standardowe. Każdorazowo taka akcja będzie wymagała wprowadzenia kodu pin. Ten będzie oczywiście dostępny tylko dla rodziców.

Funkcja zostanie wprowadzona jeszcze w tym miesiącu. Na początku korzystać z niej będą mogli niestety tylko użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Na globalną premierę będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Zobacz też:
Google smart TV zaoferuje też funkcję “dumb TV”
Samsung M7 to komputer i smart TV w jednym
Wszyscy grają więcej w czasie Covid-19 – nie tylko dzieci

Źródło: Gadgets 360

Oceń ten post