• Ostatnia modyfikacja artykułu:2 lata temu

Niektóre konsole PlayStation 5 zostały skradzione. Sprawa dotyczy m.in. Amazona. Część zamówień przejęli złodzieje, podmieniając PS5 na produkty o podobnych gabarytach – karmę dla kota, sprzęt kuchenny, zabawki itd.

Problem dotyczy na razie tylko Wlk. Brytanii. Wielu klientów wierzy, że sprzęt został skradziony podczas transportu, a zarzuty skierowano pod adresem personelu dostawczego.

Amazon wydał oświadczenie: “Jest nam bardzo przykro z tego powodu i dokładnie badamy, co się stało”.

Problemy tego rodzaju, kiedy zamawiamy produkt “A”, a otrzymujemy “B”, dotyczyły do tej pory głównie aukcji internetowych i sytuacji, kiedy kupujemy coś od użytkownika prywatnego. Ale duże i znane sklepy online? Okazuje się, że i tutaj nie można czuć się bezpiecznie i nasze zamówienie może zostać podmienione.

Klienci rozczarowani

W przypadku zamówień Amazon wysyła odpowiednie komunikaty, gdy kurier jest blisko domu. Specjalny bot wysyła np. wiadomość o tym, że paczka jest niedaleko, a potem – gdy zostanie odebrana – zmienia status na “Dostarczono”.

Problem polegał jednak na tym, że klienci nie otrzymywali zamówień, albo otrzymywali coś zupełnie innego, ale w pudełku po PS5.

Jedna z osób napisała na Twitterze: “Kurier był niby na mojej ulicy, potem już blisko do domu, a potem status zmienił się na “dostarczono”. Tylko że w praktyce nic nie dostarczono. Zgłosiłem sprawę do Amazona i muszę czekać 48 godz. na nową konsolę lub zwrot pieniędzy. Ale konsole są wyprzedane… więc zgaduję, że nie dostanę PS5, którą zamówiłem już dwa miesiące temu”.

Niektóre osoby zgłosiły, że widziały samochód dostawczy blisko domu, ale ten jedynie ominął ich adres. Wszystko wskazuje więc na to, że kurierzy przyczynili się do tego oszustwa. Prawdopodobnie w grę wchodziła łapówka albo chęć sprzedaży PS5 na aukcji – aktualnie to bardzo pożądane produkty.

Źródło: BBC.com

5/5 - (1 vote)