• Ostatnia modyfikacja artykułu:1 rok temu

Developerzy, którzy potrzebują infrastruktury chmurowej, mogą obecnie wybrać również środowisko Apple. Amazon wprowadził do swojej chmury komputery Mac mini.

Mac mini as a Service, czyli Mac mini jako usługa, pojawił się w ofercie Amazon Web Services (AWS), chmurze Amazona. To odpowiedź na potrzeby klientów – coraz więcej firm chce korzystać z infrastruktury opartej na rozwiązaniach Apple’a.

Jak podaje Amazon, środowisko wykorzystuje system operacyjny macOS i może być dowolnie skalowane, w zależności od potrzeb danej firmy. Możliwy system opłacania usługi to “płać zgodnie z rzeczywistym użyciem”, czyli popularne pay-as-y-you-go.

Oferta powinna spotkać się z zainteresowaniem wielu firm programistycznych, które tworzą aplikacje na macOS, iOS, iPadOS, czy tvOS lub watchOS. Wystarczy, że kupią dostęp do infrastruktury i będą mogli stosunkowo tanio testować i rozwijać aplikacje dla platformy Apple’a.

Na świecie jest ponad 28 mln firm developerskich, które tworzą aplikacje dla Apple’a. Przez “firmę” możemy tutaj co prawda rozumieć pojedyncze osoby, prowadzające jednoosobowe działalności gospodarcze, niemniej ta liczba i tak jest ogromna. Za sprawą nowej oferty AWS może ona jeszcze wzrosnąć, bo teraz możliwość testowania i rozwijania aplikacji na produkty Apple stanie się po prostu znacznie tańsza – nie trzeba będzie posiadać odpowiednich sprzętów, na których moglibyśmy testować poszczególne aplikacje. Wystarczy wykupić dostęp do AWS i wszelkie testy możemy prowadzić na bezpiecznej infrastrukturze w chmurze.

Na razie chmura AWS nie obsługuje jeszcze najnowszej wersji systemu macOS Big Sur, ale to tylko kwestia czasu i niedługo pojawi się wsparcie również dla tego oprogramowania.

Źródło: Computerworld.com

Oceń ten post